‘Hafif raylı şehrimize gelmeli’

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül, Sakarya’nın kimlik kazanması için ciddi çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

‘Hafif raylı şehrimize gelmeli’

Ergül, “Hafif raylı sistemler sosyal adaletini, müzeler şehrin tarihini, meydanlar ise şehrin demokrasisini gösterir Bu üçlü şehre kimlik kazandırır. Şuan ki mevcut şartlarımız ne yazık ki bu üçlüden bazılarına yoksun. Özellikle hafif raylı sistem olmazı olmazdır. Sakarya’da çok güzel projeler geliştirilebilir. Bu şehir hafif raylı sisteme fiziki olarak en uygun şehir. Yeni bulvarlarla birlikte raylı sistem ağ gibi örülmeli. Sakarya’mızı marka şehir yapabilmesi için öncelik olarak trafiğimiz rahatlamamız lazım” dedi.  

Ergül, “Şehir merkezi kısmen ulaşıma katkı sağlayacak ilimize marka değer katacak hafif raylı sistemin şehre kazandırılması ve turizme büyük katkı sağlayacak kültürel projeler yapılmalı. Hafif raylı sistemleri üretecek firmalar şehrimizde olmasına rağmen, komşu illerimizin tamamında raylı sisteme geçilmektedir. Bizde ise tam tersi, şehir içerisindeki tren garın kaldırılması tartışılıyor. TÜVASAŞ ve Hundaı EUROTEM gibi hafif raylı taşıt yapabilecek fabrikalarımız var. Bunları iyi değerlendirmeliyiz. İlimize hafif raylı sistemi kazandırılması için sadece yerel yönetimler değil, milletvekillerimizde  elini taşın altına koymalıdır” dedi.

 

 

Sakarya Hafif Raylı DP Sakarya İsmail Ergül
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gar yanındaki minibüslere düzenleme
Gar yanındaki minibüslere düzenleme
Sakarya MTB Cup final yaptı
Sakarya MTB Cup final yaptı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal