SASKİ personeline KBRN eğitimi

SASKİ ve AFAD işbirliğiyle kurum personellerine kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer risklerden korunmaya yönelik eğitim verildi.

SASKİ personeline KBRN eğitimi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen kurum içi eğitim programları devam ediyor. Bu kapsamda SASKİ personeline Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer Risklerden Korunma Yönetimi ve Farkındalık (KBRN) Eğitimi verildi. Eğitim kapsamında SASKİ personellerine, olası bir afet veya acil durumla karşılaştıklarında ne yapmaları gerektiği konusunda bilgiler verildi.

Teorik ve pratik eğitim

Konuyla ilgili SASKİ İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “İş güvenliği ve çalışan sağlığına verdiğimiz önem doğrultusunda eğitimlerimiz sürüyor. AFAD ekipleri tarafından personellerimize yönelik olarak verilen KBRN eğitimi ile çalışanların hem iş hem de günlük yaşamlarında kimyasal, biyolojik ve radyoaktif tehlikelerle karşılaşabilecekleri acil durumlarla ne şekilde başa çıkabilecekleri profesyonel görevlilerce hem teorik hem de pratik olarak anlatıldı. Vatandaşlarımıza hizmet sunan personellerimizin her yönden donanımlarını artırmaya yönelik hizmet içi eğitimlerimiz devam edecektir” denildi.

saski personel kbrn eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal