Skandalla ilgili başsavcılıkta soruşturma başlattı

Adapazarı Müftülüğü'nde Kur’an-ı Kerim, meal, tefsir, ilmihal ve din eğitimi kitaplarının geri dönüşüme gönderilmesiyle ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. İdari soruşturmada valilik, Adapazarı İlçe Müftüsü ve 3 müftülük personelini açığa almıştı.

Skandalla ilgili başsavcılıkta soruşturma başlattı

Adapazarı Müftülüğü tarafından Kur’an kurslarında çocuklara dağıtılmak üzere basılan yüzlerce “Dinimizi Öğreniyoruz” isimli kitaplarıyla birlikte Kur’an-ı Kerim, meal, tefsir ve ilmihal kitaplarını geri dönüşüm konteynırlarına atılmasının ardından Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, bir kısım basın-yayın organlarında Kur’an-ı Kerim, meal, tefsir, ilmihal kitaplarınının Diyanet İşleri Başkanlığı'na gönderilmesi gerekirken, müftülük çalışnaları tarafından belediyeye ait araçlara yüklenerek dönüşüm tesislerine gönderildiği ve bunun toplumda infiale sebebiyet verdiği şeklinde yer alan haberlere ilişkin olarak re'sen adli escort malatya tahkikat başlatıldığını ve bütün yönleriyle hassasiyetle değerlendirildiği bildirildi. 

Öte yandan vatandaşların büyük tepkisi sonrasında harekete geçen Sakarya Valiliği konu ile ilgili soruşturma başlatırken, Adapazarı İlçe Müftüsü ve 3 müftülük personeli açığa alınmıştı. 

 

adapazarı müftülük kuran tefsir meal kitap geri dönüşüm başsavcılık soruşturma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sakaryaspor'un bileği bükülmüyor
Sakaryaspor'un bileği bükülmüyor
Büyükşehir Basket'te ayrılık
Büyükşehir Basket'te ayrılık
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal