MHP'de Akşener istifaları

Önümüzdeki çarşamba günü Ankara’daki toplantıya katılacak olan MHP’liler, cuma günü ise toplu olarak MHP’den istifa edecekler.

MHP'de Akşener istifaları

Meral Akşener’in yeni kuracağı partinin Sakarya’daki kuruluş çalışmaları devam ediyor. Kulislerde konuşulduğuna göre, Sakarya Kurucu İl Başkanı olarak Kardiyoloji Uzmanı Doktor Hüsamettin Atasever’in adı öne çıkıyor.

Atasever’in yeni partinin kurucu il yönetimi ile ilgili olarak liste hazırladığı ileri sürülünce, kendiyle görüştük. Atasever, “Evet biz arkadaşlarımız ile liste hazırlıyoruz. Resmi bir görevlendirme yok. Başkaları da liste hazırlayabilir” dedi.

Atasever, önümüzdeki Çarşamba günü Ankara Nazım Hikmet Kültür Sarayı’nda yapılacak toplantıya sadece MHP’den değil, başka partilerden de katılım olacağını belirttikten sonra, “Önümüzdeki cuma günü Cuma Namazı sonrasında Sakarya’nın tüm ilçelerinde MHP’den istifa edecekler, ilçe seçim kurullarına toplu olarak istifalarını verecekler” dedi.

Öte yandan Akşener’in yeni kuracağı parti ile ilgili görüşme yapmak üzere bazı Sakaryalı CHP’lilerin de Ankara’daki toplantıya katılacağı, toplantı öncesi de  Büyük Ankara Oteli’nde MHP Niğde eski Belediye Başkanı Mümin İnan ile bir araya gelerek, durum değerlendirmesi yapacakları ileri sürülüyor.

Kaynak: Sakarya Yenigün Gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal