Suriyeli çocuklar eğitimde

Suriyeli Çocuklar Türkçe Öğrenmeye Devam Ediyor MEB – AB ortaklığında 23 ilde yürütülen PICTES Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonun Desteklenmesi Projesi kapsamında Sakarya’da Türkçe dersleri devam ediyor.

Suriyeli çocuklar eğitimde

13 ilçede 1500 Suriyeli öğrenciye verilen Türkçe dersleri ara vermeden devam ediyor. Proje kapsamında verilen eğitimler ilçe ziyaretleri yerinde kontrol edilerek çocukların gelişim süreçleri izleniyor.

Ülkelerindeki savaş ve zulümden kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli çocuklar için okul derslerinin yanı sıra haftalık 15 saat Türkçe dersleri ile Geçici koruma altındaki Suriyeli vatandaşların Türkiye’deki eğitime erişim sağlamalarına katkıda bulunuluyor.

Sosyal uyum çerçevesinde Suriyelilerin şehre uyum sağlaması için Türkçe eğitime önem verilerek Suriyeli çocukların erişim engelinin kalkması, Suriyeli çocukların eğitim kalitesinin yükselmesi ve Suriyeli çocukların okul kayıtlarının artırılması planlanıyor.

Türk öğrencilerle birlikte aynı okullarda ve sınıflarda öğrenim gören Suriyeli çocukların iletişim becerilerinde ve sosyal yönlerinde olumlu davranış değişiklikleri gözleniyor. 

MEB – AB Suriyeli çocuklar PICTES
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal