Atilla İlhan anıldı

Sapanca Sanat,Tarih,Kültür ve Turizm Derneği(Saküt) tarafından düzenlenen Attila ilhan’ı Anma Gecesi’nde dernek üyeleri ve şiir severler, ünlü şair Attila İlhan için Limon Cafe’de buluştular.

Atilla İlhan anıldı

Anma Gecesi Programı’nda Attila İlhan’ın sanatçı kimliğiyle ilgili bilgiler veren Saküt Başkanı Cemal Karaağaç, Attila İlhan’ın Türk Şiiri’ndeki sarsılmaz yerinden ve onun çok yönlü sanatçılığıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Bahadır Ozan’ın kısa ama kapsamlı Attila İlhan’ın sanatçı kişiliğine ilişkin çok değerli öznel yorumlarından sonra Cemal Karaağaç ve Selim Bölük İlhan’ın şiirlerinden seçkin örnekler sundular. Yorumlanan şiir aralarında, Attila İlhan’ın şiirlerinden bestelenmiş, en başta Nur Yoldaş’tan Sultaniyegah, Ahmet Kaya’dan Mahur Beste, An Gelir ve Haliçte Bir Vapuru Vurdular, Alpay’dan Üçüncü Şahsın Şiiri ve Yaşar’dan Belki Gelmem Gelemem gibi çok sayıda şarkı dinlendi.

Ülkemiz sanatına değer katan ve bugün aramızda olmayan sanatçıların ölüm yıldönümleri bağlamında ilk anma buluşmaları için şairlerin seçildiğini açıklayan Karaağaç, kasım ayından itibaren anma gecelerine Ümit Yaşar Oğuzcan, Orhan Veli Kanık, Behçet Necatigil, Mehmet Akif Ersoy, Cemal Süreya, Neyzen Tevfik, Özdemir Asaf, Hasan Hüseyin Korkmazgil ve Aşık Veysel gibi sanatçılarla devam edileceğini ifade etti ve Attila İlhan Anma Gecesi katılımcılarına ilgileri için teşekkür etti.

Atilla İlhan Sapanca Şiirler-Şarkılar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
TEM'de büyük eroin operasyonu
TEM'de büyük eroin operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal