‘Gönül Coğrafyamızda Bir Sızı’

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği “Gönül Coğrafyamızda Bir Sızı; Arakan” adıyla bayanlara yönelik bir söyleşi programı düzenledi.

‘Gönül Coğrafyamızda Bir Sızı’

MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği Hanım Komisyonu tarafından organize edilen söyleşiye Kurban Bayramında insani yardım çalışmaları için gönüllü olarak Arakan’a giden Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen konuk oldu. Programa ev sahipliği yapan MEB-DER Hanım Komisyonu Başkanı Hilal Tozan, eğitim ve sosyal sorumluluk üzerine projeler yürüttüklerini söyleyerek dernek faaliyetlerinden bahsetti. Program açılış konuşmasının ardından izlenen MEB-DER tanıtım sinevizyonu ve Murat Mengen’in sunumu ile devam etti.

Murat Mengen, Kurban yardımı çalışmaları için gittiği Arakan’da karşılaştıkları sıkıntıları, polis tarafından yaşadıkları tacizleri ve bölge halkının yaşam şartlarını anlatarak Arakan’da insanların can güvenliğinden yoksun; açlık, yoksulluk ve hastalık ile mücadele ettiğini vurgularken orda ki Müslümanlar için yapılan yapılacak olan tüm yardım kampanyalarının desteklenmesi gerektiğini söyledi. Arakan’dan Sakaryalılara selam getirdiğini belirten Mengen, bayram namazında imamın ve cemaatin gözyaşlarına boğulduğunu, Türkiye’ye dua ettiklerini, sanki uzun zamandır yolunu gözledikleri akrabalarıyla dostlarıyla buluşmuş gibi sevindiklerini, bölgeden ayrılırken de hüzünlendiklerini ifade etti.

Söyleşi için kendisini davet eden MEB-DER Hanım Komisyonu Başkanı Hilal Tozan’a  özellikle teşekkür eden Mengen, Arakan tarihine ve gönül coğrafyasına da dikkat çekerek Arakan için yapılacak tüm yardım kampanyalarının desteklenmesi gerektiğini söyledi. Tozan, çok etkileyici ve anlamlı bir söyleşi olduğunu dile getirerek programa katılımından dolayı Murat Mengen’e teşekkür etti.

MEB-DER Arakan Gönül Coğrafyası Bir Sızı; Arakan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal