Okullarda Ar-Ge buluşmaları

Okullarda proje ve faaliyet hazırlama konusunda farkındalık yaratmak, niteliklerini geliştirmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Sakarya ArGe Buluşmaları düzenlendi.

Okullarda Ar-Ge buluşmaları

11-19 Ekim tarihleri arasında 11 ilçe merkezinde düzenlenen Sakarya ArGe Buluşmalarında “Projeler ve Çalışmalara Dair Farkındalık Toplantıları” gerçekleştirildi.

On gün boyunca yaklaşık bin eğitimcinin katıldığı çalışmada, 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren daha kapsamlı proje ve çalışmaların başlatılması hedefliyor. Teknik anlamda erişebilirliği ve kaliteyi önceleyen Sakarya ArGe Buluşmaları, “Daha nitelikli bir eğitim için birlikte üretiyoruz” düsturuyla yol almaya devam ediyor.

Sakarya ArGe Buluşmalarına ilişkin İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; “Okul ve Kurumlarımızın kurumsal kapasitelerinin gelişimi için katkı sağlamaları, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin proje ve çalışmalarda daha nitelikli işlere imza atmaları, Sakarya’da eğitim alanında kaliteli bir sinerji ve işbirliği oluşturmak için bu buluşmaları önemsiyoruz. Günümüz dünyasında proje yürütme, yenilikçi çalışmaları uygulama, sonuçlandırma ve raporlama kişisel ve mesleki gelişim için çok önem arz eden bir konu olmuştur. Bu toplantılar bu anlamda Sakarya için güzel bir başlangıç olacak kanaatindeyim. Bütün kurumlarımız toplantılar sonrasında gündemlerine almış olacakları bu konularda eğitim ve izleme çalışmaları ile süreci tamamlayacağız.” dedi.

Sakarya ArGe Buluşmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürü Vedat Tetik’in koordinasyonunda, ArGe Birimi Uzmanları Çağatay Özkan, Alpaslan Kargın, Zeliyha Çelik ve Cemil Kurt tarafından hazırlanıyor. İlk ArGe buluşmalarında; Sakarya Ar-Ge Birimi’nin Faaliyetleri ve Çalışma Alanlarının Tanıtımı, Proje Alanlarının Tanıtılması, Erasmus+ ve AB Hibe Projeleri, eTwinnning-Scientix, TÜBİTAK Bilimsel Hibe Projeleri ve Yarışmaları, STEM,  Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri Başvuru ve Değerlendirme Süreçleri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Projeler ve Çalışmalara Dair Farkındalık Toplantıları” Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal