Darboğaz Deresi’nde çalışmalar sürüyor

Darboğaz Deresi Rekreasyon Projesi’nde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar projenin tamamlanması ile birlikte vatandaşların, aileleri ile birlikte vakit geçirip spor yapabileceği yeni bir sosyal donatı alanına sahip olacağını ifade etti.

Darboğaz Deresi’nde çalışmalar sürüyor

3 Bin Metre Bordür

Darboğaz Deresi’ndeki çalışmaların detayları hakkında bilgi veren Başkan Alemdar, 1,6 km’lik yağmur suyu hattının baştan sona yenilendiğini ve dere çevresinin 3 bin metrelik finişer bordür ile kaplandığını belirtti.

40 Farklı Türde Peyzaj Bitkisi

Çalışmalar kapsamında proje alanının ağaçlandırılacağına da değinen Alemdar, sosyal donatı alanında peyzaj uygulamaları için otomatik sulama sisteminin de yer alacağını ifade etti.

Serdivan Turizm, Sağlık ve Kültür Kenti Olarak Şekilleniyor

Cadde 54, Şelale Park gibi vizyon projelerle turizm, ekonomi ve kültür kenti olarak şekillenen Serdivan’a Darboğaz Deresi Rekreasyon Projesi’yle estetik bir görünüm daha kazandırılacağını ve bölgede tam bir dönüşüm sağlanacağını belirten Başkan Alemdar, “Darboğaz Deresi’nin etrafında; sosyal donatı alanları, engelsiz fitness alanları, yürüyüş, spor ve dinlenme mekânlarıyla 27 bin 500 m2’lik yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Baştan sona doğal ve sosyal yaşamla uyumlu olarak tasarladığımız projemizi en kısa sürede tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız.” dedi.

serdivan darboğaz çalışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Sakaryaspor'un bileği bükülmüyor
Sakaryaspor'un bileği bükülmüyor
Büyükşehir Basket'te ayrılık
Büyükşehir Basket'te ayrılık
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal