Kaçak ava sıkı kontrol

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü tarafından kaçak av ve avcılıkla ilgili kontrollerine devam ediyor.

Kaçak ava sıkı kontrol

Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol Ekipleri yaptıkları kontrollerde üçüncü gurup kuşlar içerisinde yer alan sakarmeke, sakarca, yeşilbaş, boz ördek,fiyu, çamurcun, macar ördeği, tepeli patka, kılkuyruk, elmabaş patka, çıkrıkçın, su çulluğu, kaya güvercini, tahtalı, karatavuk, öter ardıç, çulluk ve birinci gurup memeliler yabani tavşan, ada tavşanı, tilki, kaya sansarı avlanmasına yönelik denetim yaptı.

Av yasağının kalkmasıyla birlikte il genelinde usulsüz ve yasak avcılığı engellemek, doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine aralıksız devam edeceğini belirten

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mehmet Yurtgan, “Müdürlük olarak önceliğimiz avcı bilincinin arttırılması paralelinde yaban hayatının ve doğanın korunmasıdır” dedi.

Müdür Yurtgan, “Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve gerçek avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Unutulmamalıdır ki avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır. 21-22 Ekim’de yapılan koruma kontrol çalışmalarında, 35 belgeli avcı denetlenmiştir. Yapılan denetimlerde kaçak av yaptığı tespit edilen bir şahsa idari para cezası uygulanmıştır” dedi. 

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü kaçak av ve avcılık Av yasağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal