Demiryolu ulaşımında bir ilk; Gişesiz Gar

TCDD Adapazarı Tren Garı’nı Mithatpaşa İstasyonu’na taşıdı. Ancak, bilet gişesi açmayı unuttu. Bilet satışı merkezde yapılırken, tren ise Mithatpaşa’dan kalkıyor.

Demiryolu ulaşımında bir ilk; Gişesiz Gar

TCDD, tren yolunu Mithatpaşa’dan Gar’a kadar yer altına alınmasına yüksek maliyet gerekçesi ile yanaşmadı. Bunun yerine tren garını Mithatpaşa İstasyonu’na taşıdı

Yapılan hazırlıklar sonunda 20 Ağustos tarihinden itibaren Adapazarı Tren Garı Mithatpaşa’da hizmet vermeye başladı. Ancak, TCDD bir milyon nüfuslu bir şehrin tren garına bilet gişesi açmayı unuttu(!).

Mithatpaşa’dan trene binecek vatandaşlar , önce merkezdeki garda bulunan gişeden numaralı biletini alacak. Sonra gidip trene Mithatpaşa İstasyonu’ndan binecek. Ya da Mithatpaşa İstasyonu’ndan trene biletsiz binip sonucuna katlanacak.

Dün, TCDD Taşımacılık AŞ. Haydarpaşa Yolcu Müdürlüğü’nü arayıp, “Bir milyon nüfuslu bir şehrin ana tren garında tam 64 gündür bilet gişesi neden yok? Vatandaşa bu çileyi neden çektiriyorsunuz” diye sorduk: ”Haklısınız” yanıtını aldık.

Şehri ortadan ikiye bölen tren yolundaki hemzemin geçitlerden araçların geçişine yönelik çözüm bulunamayınca tren ister istemez Mithatpaşa’dan kalkamaya başladı. TCDD ise Mithatpaşa’da uyduruk bir bekleme salonu oluştururken, bilet satış yeri bile yapmadı. Vatandaş gittiği istasyonda bunu duvardaki yazıdan öğreniyor.

Kaynak; Sakarya Yenigün Gazetesi

TCDD Adapazarı Tren Garı Mithatpaşa İstasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşi cinayette flaş gelişme
Vahşi cinayette flaş gelişme
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal