Sapanca'da yoğun çalışma

Sapanca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçede alt ve üst yapı çalışmalarını sürdürüyor.

Sapanca'da yoğun çalışma

İlçenin her noktasına eşit ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Sapanca'nın daha konforlu yaşanabilir bir kent olması amacıyla alt ve üst yapı çalışmalarına devam ediyor. Tüm mahalleleri mercek altına alan ekipler, yapılan yıl içi planlamalarını tek tek hizmete alıyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı İsa Sezer, “Amacımız Sapancamızın her noktasındaki taleplere cevap vermek ve aralıksız olarak devam etmektir. İlçe halkımızın da takdir edeceği gibi göreve geldiğimiz 3,5 yıl içinde belediye çalışmalarında büyük adımlar atılmıştır. Bu gün 10 ay gibi kısa sürede Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar birçok yerde belki 5 yıllık görev süresinde gerçekleştiremeyecekleri çalışmalardır” dedi.


Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri tarafından 10 ayda Sapanca genelinde 9 bin ton asfalt serimi yapıldı. İlçe genelinde 30 bin metrekare parke, 54 bin metrekare yolun satıh çalışması, 3 bin 200 metre perde duvar, 20 bin 500 metrekare beton yol, 10 bin metrekare beton kaldırım, 10 kilometre yeni yol açımı ve stabilize serimi, yaklaşık 14 kilometre mevcut yolun genişletilmesi ve stabilize serimi, yaklaşık bin 450 metre yağmur suyu hattı için kroger boru döşemesi, 800 metre beton V kanal, 20 tane 120 metre ızgara, 2 bin 100 metre asfalt yürüyüş yolu çalışmaları tamamlandı. 


Ekipler tarafından ayrıca 3 yeni muhtarlık binası ve çevre düzenlemesi, 2 muhtarlığın tadilatı, 120 adet bank, 10 adet veranda ve pergole, Kemalettin Sami Paşa İlköğretim Okulu’nun eski binasının yıkımı bin metrekare beton ve perde duvarı, Kurtköy Bilgievi’nin tadilatı, Kırkpınar Sabri Gündoğar İlköğretim Okulu’nun 600 metrekare parke ve çevre düzenlemesi, ilçe genelinde okulların iç ve dış duvarlarının boyanması çalışmaları yapıldı.

Sapanca Belediyesi alt ve üst yapı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Düğünde istediği parça çalınmadı 6 kişiyi bıçakladı
Düğünde istediği parça çalınmadı 6 kişiyi bıçakladı
Toprak yığınına çarpıp takla attı
Toprak yığınına çarpıp takla attı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal