Öğrencilere başkan tavsiyeleri

Adapazarı Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği eğitmenleri Leyla Çetin ve Merve Kardeş tarafından belediyede staj yapan öğrencilere yönelik “İş Sağlığı ve Güvenliği” konulu eğitim semineri verildi.

Öğrencilere başkan tavsiyeleri

Stajyer öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim seminerine konuk olarak katılan Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, stajyer öğrencilere bazı tavsiyelerde bulundu. İş güvenliğinin önemine dikkat çeken Başkan Dişli, küçük bir dikkatsizliğin telafisi olmayan sonuçlar ortaya çıkaracağını belirterek, çağımızın en büyük hastalıkların biri ellerimizdeki cep telefonları olduğunun söyledi. Telefonları faydalı işlerde kullanmanın doğru olduğunu belirten Başkan Dişli, “Telefonlarınız sizi kullanmayacak siz onları kullanacaksınız. Gençlerin elinden düşmeyen cep telefonları bedensel şekil bozukluğuna kadar birçok rahatsızlığa sebebiyet veriyor. Hepinize tavsiyem bağımlılık haline gelen bu telefonları gerektiği kadar kullanmanızdır”dedi. 
Meslek hastalıkları, iş kazaları, güvensiz hareketler, güvensiz koşullar gibi risk oluşturabilecek olasılıkların anlatıldığı seminerde konuşan İş Güvenliği Uzmanı Leyla Çetin, “Sizler gençsiniz merdivenlerden koşarak inmeyin. Birbirinizi ittirmeyin. İş kazalarının yüzde 88’i güvensiz hareketlerden, yüzde 10’u güvensiz koşullardan yüzde 2’si nedeni bilinmeyen kaçınılmaz sebeplerden kaynaklanıyor. İş kazalarında 330 gerçeği vardır.300 kez kurtulursun, 29 kez yaralanırsın 1 kez de ölümle sonuçlanır. Bu nedenle tehlikeli hareketlerden kaçınmamız gerekiyor”dedi.
Kaza zincirini oluşturan halkalardan birinin kişi hatası olduğuna dikkat çeken İş Güvenliği Uzmanı Merve Kardeş ise “Dikkatsizlik, pervasızlık, asabiyet, dalgınlık, önemsemezlik, ihmalkârlık gibi şahsi özürler kazalara sebebiyet vermektedir.  Bedenen, ruhen ve sosyal yönden uygun elemanları uygun işlere yerleştirerek şahsi özürlerden kaynaklanacak iş kazaları en aza indirilebilir” dedi.

Adapazarı Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği Merve Kardeş Leyla Çetin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal