MHP'den raylı sistem açıklaması

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, “Sakarya nüfusu 100 bine ulaşan bir üniversite şehridir. Doğu batı aksında yapılacak olan hafif raylı sistem yapılacak en büyük hizmet olacaktır” dedi.

MHP'den raylı sistem açıklaması

Adalet Sarayı’nın yeri ile ilgili açıklamalarda da bulunan Bülbül, “Vagon fabrikasının karşısında milli savunma bakanlığına ait 130 dönümlük alanın yeni yapılacak sarayın, vilayetin ve il emniyet müdürlüğünün buraya inşa edilmesini teklif ettik. Bunun gerçekleşmesi Sakaryalılar olarak bizleri memnun edecektir. Bu konuda şehrin yöneticilerinin desteğinin temin edilmesin büyük önem arz eder. Merkezde başka bir arazi yok bu durumda. Bu yapıları şehrin dışına taşınmaması gerekiyor. Şehrin dışına taşımak marifet değildir. 50 yıl çekeceğimiz çile ile kalırız” ifadelerini kullandı.

Bülbül, “ Sakarya bir büyükşehir olarak merkezinde hafif raylı sistemi hak etmektedir. Sakarya’da öğrenci nüfusu 100 bine ulaşan bir üniversite şehridir. Doğu batı aksında yapılacak olan hafif raylı sistem yapılacak en büyük hizmet olacaktır. Bu hizmet için çaba sarf edenler bizler alkışlayacağız. Bundan kaçınmak Sakarya’ya yapılacak bir iyilik değildir. Sakarya’nın 2019’u bekleyecek durumu yok. Biz derelerde boğuluyoruz. Trafik çok ciddi bir sorun oldu. Belediyenin bunu yapacak gücü de mevcuttur” dedi.

Milletvekili Zihni Açba ise, “MHP, iktidarın yapacağı icraat devletin zararına ise son ana kadar karşısında olacaktır. MHP bu yapısını en fazla 15 Temmuz sonrasında ortaya koymuştur. Kendi arkadaşlarımıza bile zaman zaman izah etmekte güçlük çektiğimiz yapımızı herkes kavrasın. Biz sadece devletin ve milletin yararına olan şeylere destek veririz” şeklinde konuştu.

Açba ayrıca FETÖ ihanet girişiminin siyasi ayağının mutlaka ortaya çıkarılması gerektiğini ifade ederek, “Geçmişe yönelik sıkıntılarımız var. Devlet kurum ve kuruluşlarında denetime gidilmelidir. İnşaat firmalarına verilen ihaleler var, bu suçu işleyenlerin yargı önüne getirilmesi lazım. FETÖ ile mücadelede gerekenler hala yapılmıyor” dedi. 

Kaynak; Sakarya Yenigün Gazetesi

MHP Sakarya Levent Bülbül Milletvekili Zihni Açba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşi cinayette flaş gelişme
Vahşi cinayette flaş gelişme
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal