TMO açıkladı: 100 bin ton alındı

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin fındık alımları ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada bugüne kadar 100 bin ton alım yapıldığı ve karşılığında 793 milyon lira ödendiğini duyurdu.

TMO açıkladı: 100 bin ton alındı

Alımların devam ettiğinin belirtildiği açıklamada, “Üreticilerimiz istedikleri tarihe randevu alabiliyor. İleri tarihli olan randevular öne çekilerek fındık alımları daha da hızlandırılmıştır.

Alım Fiyatlarımız; Giresun kalite 10.50 TL/Kg-Levant kalite; 10.00 TL/Kg'dır.

Bugün itibariyle 41 alım noktasında 55 bin üreticiden 100 bin ton fındık satın alınmıştır. Ürün bedeli olarak üreticilerimize 793 milyon TL ödeme yapılmıştır. Vadesi gelmeyen 207 milyon TL önümüzdeki hafta ödenecektir” denildi.

Açıklamanın devamında, “Üreticiler randevularını www.tmo.gov.tr internet adresinden ve alım noktalarından alabilirler. Önümüzdeki günler için 24 bin üreticiye, 56 bin ton fındık randevusu verilmiştir. Randevuların gerçekleşme oranı %72 civarındandır. Randevusunu öne almak isteyen üreticilerimiz TMO işyerleriyle irtibata geçebilirler. Böylelikle alım kapasitemizde oluşacak boşluklar telafi edilecek ve üreticilerimizin ürünleri kısa zamanda işlem görecektir. Üreticilerimiz fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve şikâyeti "TMO Alo Ürün Hattı" nada (0312 416 34 10 (8hat) )bildirebilirler” ifadelerine yer verildi. 

Fındık alımları TMO
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal