Öğrencilerin Cumhuriyet coşkusu

IMKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Türkiye Cumhuriyeti´nin 94. kuruluş yılı okulun konferans salonunda düzenlenen programla coşkuyla kutlandı.

Öğrencilerin Cumhuriyet coşkusu

Program okulun Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Mustafa Kemal Demirdelen, Güray Acar, Gül Arslan ve İngilizce öğretmeni Gülten Yılmaz’ın katkılarıyla hazırlandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin anısına gerçekleştirilen saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’mız okundu. Okul müdürü Hüseyin Ünsal İskender günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

“Atatürk ve Cumhuriyet’e Övgü” Oratoryosu

Ardından cumhuriyetin kuruluşu ile ilgili bir video izlendi. Ardından Radyo TV öğretmeni Zeki Beyhan günün anlam ve önemine dair bir konuşma yaptı. Program, öğrencilerden Emrullah Köle’nin “Bugün”, Hilal Fazlıoğlu’nun “Akdeniz’e Doğru” ve Nurcan Üzüm’ün “Bayrak” adlı şiirleri okuması ile devam etti. 

Programın son bölümünde yer alan oratoryo ise büyük ilgi gördü. “Atatürk ve Cumhuriyet’e Övgü” isimli oratoryoyu okulun ATP 11A sınıfı öğrencileri seslendirdi. Program okulda düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin açıklanmasıyla sona erdi.

Atatürk ve Cumhuriyet MKB Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Cumhuriyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
FETÖ sanığı polislerin yargılanmasına devam edildi
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal