Cumhuriyete 94. yıl resepsiyonu

Sakarya Valiliği’nin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlediği resepsiyon yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Cumhuriyete 94. yıl resepsiyonu

Cumhuriyet’in 94. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında son olarak Best Western Premier Otel’de Vali İrfan Balkanlıoğlu ile eşi Esma Balkanlıoğlu’nun ev sahipliğinde Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlendi. 

Kent protokol üyeleri ile birlikte iş, siyaset dünyası ve STK temsilcileri ile şehit aileleri ve gazilerin katıldığı resepsiyonda Vali Balkanlıoğlu, eşi Esma Balkanlıoğlu ile birlikte davetlileri salonda karşıladı. Vali Balkanlıoğlu ayrıca, Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle verilen kokteyle katılan davetlilerle kısa sohbetlerde de bulundu.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘İstiklal ve istikbalin için asla ümitsizliğe düşme, muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur’ sözünün çok şey anlattığını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Yani bütün dünya sana karşı birleşmiş bile olsa bile, asla ümidini kaybetme, zafere inan başarırsın diyor. İnşallah, daha nice 94 yılları biz göremesek de, daha müreffeh, daha gelişmiş bu güzel ülkeyi çocuklarımız görür. Allah bu millete bir daha hiçbir acı yaşatmasın” dedi.

Vali Balkanlıoğlu, “Suriye’deki insanların halini görüyorsunuz, onlar geldi bize sığındı. Aynı durum bizim başımıza gelseydi Allah muhafaza sığınacağımız hiçbir yer yok. Suriye’deki o mazlum ve mağdur milleti Kuveyt, Katar, Suudi Arabistan gibi Müslüman ülkelerin aldığını hiç duydunuz mu? Duyamazsınız, çünkü yüzlerine bile bakmıyorlar. Bütün mazlum ve mağdur insanlar için bizler yaslanılacak bir omuz durumundayız” dedi.

Balkanlıoğlu, “Kötü durumlara düşmemek için bindiğimiz gemiyi alttan delenlere müsaade etmememiz lazım. Birlik ve beraberliğimiz olmazsa hepimiz batacağız. Sadece Müslümanları değil, bu dünyada ne kadar mazlum ve mağdur millet varsa Osmanlı’da, Türkiye Cumhuriyeti de kabul etmiştir. Rabbim birlik ve beraberliğimizi daim etsin” diye ekledi. 

Sakarya Valiliği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Liseli gencin kahreden ölümü
Liseli gencin kahreden ölümü
Yenikent yolunda faciadan dönüldü
Yenikent yolunda faciadan dönüldü
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal