Dünya Engelliler Vakfı Sakarya'da

Dünya Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk ve heyeti, Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’i ziyaret etti.

Dünya Engelliler Vakfı Sakarya'da

Sapanca Belediyesi ile Dünya Engelliler Vakfı’nın gelecekteki projelerde iş birliği yapması için ön görüşmelerin yapıldığı ziyarette Vakıf Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk vakfın yapılanması hakkında bilgiler vererek “Engelli haklarının öncelikli sorununun erişilebilirlik olduğunu bilerek çalışmalarımızı başlattık. Bu bağlamda evrensel standartlar kılavuzunu oluşturduk. Burada yapılacak öncelikli çalışmalar mimari açıdan, şehir planlaması yönünden, istatistiki bilgiler ve değerlendirmeler, sosyolojik yaklaşımlar bakımından küçük bir stratejik eylem planını belirlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Dünya Engelliler Vakfı’nın çalışmaları ile ilgili daha yakından bilgi sahibi olma fırsatı yakaladığı için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, “Engelsiz yaşama hizmet, adına uygun kayda değer birçok projeler içerisindeyiz. Sapanca Belediyesi olarak eğitimde, sporda ve sosyal hayata dâhil olma noktasında  erişilebilirlik konusunun engellilerin hayata aktif katılmalarının sağlanmasının yönünde bir çok engel olduğunu bilerek hareket etmekte ve binalarımızı, birimlerimizi bu farkındalık çerçevesinde tasarlama gayreti içindeyiz” dedi. Yaşadıkları tecrübelerini farkındalık yaratarak kendisine aktardıkları bilgiler için Başkan Yılmazer, Dünya Engelliler Vakfı Başkan Yardımcısı Necdet Öztürk’e ziyareti için teşekkürlerini sundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
FETÖ sanığından parmak izi sorusuna pişkin cevap
FETÖ sanığından parmak izi sorusuna pişkin cevap
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal