Kentsel Aramayı öğrendiler

Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği’nin üyeleri; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Eğitim Merkezi’nde aldığı bir haftalık eğitimle “Kentsel Arama Kurtarma” konusunda uzman hale geldi.

Kentsel Aramayı öğrendiler

Merkezi Sakarya’ da bulunan ve kısa adı S.A.B.A.H. olan Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği’nin üyeleri; T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Eğitim Merkezi’nde (AFADEM) aldığı bir haftalık eğitimle “Kentsel Arama Kurtarma” konusunda uzman hale geldi. Yaklaşık 19 kişilik bir ekiple Ankara’ya giden S.A.B.A.H. üyeleri; 1 hafta boyunca, arama kurtarma ile ilgili çok sayıda eğitimler alırken, özellikle enkazda arama kurtarma, yüksek binalardan kazazede indirme konularında eğitimlere yoğunlaştı.

Aldıkları bu eğitimler sayesinde Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği olan S.A.B.A.H. Arama Kurtarma Afet ve Acil durumlara hazır hale gelme konusunda çok önemli bir aşama kaydettiğini ifade eden S.A.B.A.H. Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Durkut; “Özellikle kendi insanımıza ve bize ihtiyacı olan herkese yardım elimizi uzatmak için gerekli olan tüm çabayı göstererek yararlı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bir can için her şeye değer” dedi. Eğitimlerin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Anıtkabir’i de ziyaret eden ekip; burada Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu.

S.A.B.A.H. akarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
TEM'de büyük eroin operasyonu
TEM'de büyük eroin operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal