Öğrenciler bağışa koştu

Kızılay ve İlim Yayma Cemiyeti Sakarya Necip Fazıl Kısakürek Öğrenci Yurdu işbirliğiyle kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Öğrenciler bağışa koştu

50 kilonun üzerindeki 18-65 yaş arası tüm sağlıklı bireylerin kan bağışlaya bileceği bildiriliyor. Kan bağış kriter formunda uygun bulunan adaylar doktor tarafından yapılan fiziki muayenede ve yapılan kan değeri testinde de uygun bulunursa kan bağışı yapabiliyorlar. Bayanlar 4 ayda 1, erkekler de 3 ayda 1 kez olmak üzere kan bağışında bulunabiliyor.
Kan bağışı hayat kurtarmanın yanında bağışta bulunan kişinin de sağlığını olumlu yönde etkiliyor. Düzenli olarak kan verenlerin tansiyonu ve kolesterolü düzenleniyor, hücreleri yenileniyor ve kişi kendini daha sağlıklı hissediyor.
Üniversite öğrencilerinin bu duyarlılıklarının kendilerine güç verdiğini ifade ederek Kızılay’ın her zaman kana ihtiyacı olduğunu söyleyerek sağlıklı olan herkesi kan vermeye çağırdı.
Necip Fazıl Kısakürek Yurt Müdürü İbrahim Yıldırım şu açıklamalarda bulundu: “Kampanyanın geleneksel hale getirilmesi adına yurt yönetimi olarak çalışmalar yapmaktayız. Her yıl kan verme kampanyamıza katılan tüm öğrencilerimize, bağışları için teşekkür ediyoruz.” 

 

Kızılay Kan bağışı İlim Yayma Cemiyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
TEM'de büyük eroin operasyonu
TEM'de büyük eroin operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal