Bakanlık açıkladı: 'İzleri silinecek'

Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca, Sakarya’nın Geyve ilçesinde çıkan orman yangınlarında zarar gören alanların ağaçlandırılması için çalışmalar sürüyor.

Bakanlık açıkladı: 'İzleri silinecek'

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:”Yangından zarar gören alanları da aynı yıl içinde yeniden ağaçlandırıyoruz. Geyve’de meydana gelen orman yangınında zarar gören alanda şu anda gerekli çalışmalar hızla yapılıyor. Bu çalışmaların ardından fidanları toprakla buluşturmak suretiyle yangının izlerini silmiş olacağız”

Bakanlıktan yapılan açıklamada, yaz aylarında Geyve’de meydana gelen orman yangınlarında zarar gören alanları tekrar ağaçlandırmak için temizlik çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Yangınlarda yaklaşık 610 dekar alanın zarar gördüğü aktarılan açıklamada, ekiplerin iş makineleriyle toprak temizleme çalışmalarını tamamlamasının ardından fidan dikimine başlanacağı kaydedildi.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ülkede meydana gelen orman yangınlarının çok büyük bir kısmının insan kaynaklı olduğunu belirtti.

 

Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Maalesef insanlarımızın ihmalinden kaynaklanan orman yangınları ile karşı karşıya kalıyoruz ve bu yangınları söndürmek için büyük bir gayretle mücadele ediyoruz. Yangından zarar gören alanları da aynı yıl içinde yeniden ağaçlandırıyoruz. Geyve’de meydana gelen orman yangınında zarar gören alanda şu anda gerekli çalışmalar hızla yapılıyor. Bu çalışmaların ardından fidanları toprakla buluşturmak suretiyle yangının izlerini silmiş olacağız.”

Kaynak; Geyvemedya.com

Yangın Orman ve Su İşleri Bakanlığı hasar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal