Kaçak sigara çalıştayı

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, 81 ilin Bakkal Odaları Başkanlarıyla Kıbrıs’ta TESK tarafından düzenlenen kaçak sigara çalıştayına katıldıklarını söyledi.

Kaçak sigara çalıştayı

Kaçak sigarayla mücadele için düzenlenen çalıştayın oldukça verimli geçtiğini kaydeden Başkan Akdardağan, “TESK tarafından bu yıl 3ncüsü düzenlenen bu çalıştayımızda 81 ilin oda başkanı bir araya geldik. Gündemimiz kaçak sigara ve ürünler üzerine oldu. Özellikle tütün ürünlerinde kar marjları, sigara satışlarındaki ciroların vergilendirme dışında kalması, kaçakçılıkla mücadele gibi konuları istişare ettik. Hazırlanan raporda beklentilerimiz kayıt altına alındı. Sigara satışlarında üretici ve satıcı arasındaki dengesiz vergilendirmelerin giderilmesi için çalışma başlatılması kararlaştırıldı. 81 ilin oda başkanları olarak kaçağa karşı oluşturulan imza duvarına ilimiz bakkalları adına kararlılık imzası attık. Attığımız bu imzalar rapor altına alınarak çalıştay bildirisine eklendi.” diye konuştu.

Akdardağan, “Kaçak sigara ve ürünlerle mücadele konusunda genel başkanımız ve aynı zamanda TESK Başkanı Bendevi Palandöken ile istişareler yaptık. Yüz yüze yaptığımız görüşmede ilimizin ticari hayatı, esnafın beklentilerini, bakkal esnafının istek ve sorunlarını değerlendirdik. Başkanımız kaçakçılıkla mücadele ilimizde örnek çalışmalar yapıldığını belirterek memnuniyetini dile getirdi. Son bir kaç yılda kaçak sigara ve ürünler konusunda ilimizde büyük mücadele verdiğimizi ve bu konuda kararlığımızı sürdüreceğimizi belirttik. Bu vesileyle tekrar hatırlatıyoruz; Kaçak ürünlerin geçmişi karanlıktır; çünkü kayıt dışıdır. Nereden geldiği, içeriği ve kazancın kimlerin cebine gittiği bilinmez. Kaçağa hep birlikte dur diyelim.” şeklinde konuştu.

Sakarya Bakkallar Kaçak Sigara TESK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşi cinayette flaş gelişme
Vahşi cinayette flaş gelişme
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal