67 polis hakim karşısına çıktı

Sakarya’da FETÖ/PYD kapsamında aralarında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 9'u tutuklu 67 polisin yargılanmasına devam edildi.

67 polis hakim karşısına çıktı

15 Temmuz gecesi Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarınca gerçekleştirilmek isteyen darbe teşebbüsü sonrasında açılan davalar devam ediyor. Yürütülen soruşturmalar kapsamında aralarında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 9'u tutuklu 67 polisin yargılanmasına devam edildi. Sakarya Adliyesi 4. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşen davaya tutuklu, tutuksuz sanıklar, avukatları ve sanıkların yakınları katıldı. Sanıklar, ‘Anayasayı İhlal’, ‘Silahlı Terör Örgütü Üyeliği’ suçlarından hakim karşısına çıktı.


Hakim karşısına çıkan tutuksuz sanık E. P., verdiği ifadede Bank Asya'da hesabının olmadığını ve ByLock kullanmadığını belirtti. Tutuksuz sanık L. B., ise verdiği ifade de, "FETÖ'nün gizli haberleşme programı olan ByLock'u kullandığımı kesinlikle kabul etmiyorum. Benim kullandığım şeklindeki yapılan tespitlerde teknik hata olduğunu düşünüyorum. Tüm bu hususlar gözetilerek beraatimi talep ediyorum" dedi. Tutuksuz sanık M. Y., "Bank Asya'da hesabım hiç olmadı. Bilirkişi raporunda ismim dahi geçmemiştir. Örgütün gizli haberleşme programı olan ByLock ile ilgili birçok mantık hatası vardır. ByLock tespitinin hatalı olduğunu düşünüyorum. Tüm suçlamaları reddediyorum, beraatimi talep ediyorum" şeklinde konuştu.
Sanıkları dinleyen mahkeme heyeti, kalan sanıkların ve avukatların savunmalarını yapması için duruşmayı erteledi.

Sakarya FETÖ KHK
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SAÜ’ye Küresel Mükemmellik ödülü
SAÜ’ye Küresel Mükemmellik ödülü
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
Safitürk’ün ağabeyinden mahkeme kararına tepki
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal