Seridvan'da şehide vefa

Serdivan Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıda Şehit Mesut Kaplan’ın adının Beşköprü’de bir sokağa verilmesi kararlaştırıldı.

Seridvan'da şehide vefa

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında toplanan belediye meclisinde 7 madde görüşülerek karara bağlandı. Şehit Mesut Kaplan’ın babası Efrahim Kaplan’ın talebi doğrultusunda 5. gündem maddesi olarak görüşülen Beşköprü Mahallesi’ndeki Dilara Sokak’ın adının Şehit Mesut Kaplan olarak değiştirilmesi ise oy birliği ile imar ve şehircilik komisyonuna havale edildi.

Sahip olduğumuz vatan topraklarının hiç kuşkusuz bize şehit ve gazilerimizin mirası olduğunu belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bize bu cennet vatanı emanet eden tüm şehitlerimiz gibi Mesut Kaplan şehidimize ve ailesine de ödenmesi imkansız olan şükran borçluyuz. Şehit babamızın bizden bir isteği oldu. Kendileri daha önce İstiklal Mahallemizde ikamet etmekteydiler” dedi.

Başkan Alemdar, “Şehit ailemiz Beşköprü Mahallemize taşınması sebebiyle İstiklal Mahallemizdeki Şehit Mesut Kaplan Sokak isminin bulundukları muhitteki sokağa verilmesini talep ettiler. Biz de, sizin isteğiniz bizim için emirdir dedik. İnşaallah kahraman şehidimizin adını bundan sonra Beşköprü Mahallemizde yaşatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Alemdar, İstiklal Mahallesi’ndeki Şehit Mesut Kaplan Sokak adının da bölge sakinleri ile yapılan istişare sonucu eski ismi olan Çınar Sokak olarak değiştirileceğini belirtti.

Serdivan Şehit Mesut Kaplan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal