Serdivan'da balkan rüzgarı

Sakarya Üniversitesi Balkan Öğrenci Topluluğu’nun düzenlediği Balkan Öğrencileri Buluşuyor” programı gerçekleşti.

Serdivan'da balkan rüzgarı

Serdivan Bosna Sancak Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği ile Sakarya Üniversitesi Balkan Öğrenci Topluluğu’nun ortaklaşa Serdivan Belediyesi Düğün Salonunda düzenlediği “Balkan Öğrencileri Buluşuyor” programı gerçekleşti. Programa Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Serdivan İlçe Emniyet Müdür Vekili Murat Boylu, AK Parti Serdivan İlçe Başkan Vekili Burak Erken, AK Parti Serdivan İlçe Kadın Kolları Başkanı Şehime Kaya, Sakarya Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet Bayraktar ve Serdivan Bosna Sancak Eğitim Kültür ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Kurt hazır bulundu.

“Kardeşler birbirini buldu”
Evlad-ı Fatihanlarla yüzyıllardır aynı havayı soluyarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşadıklarını belirten Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, “Bu akşam burada, aynı değerleri önemsemiş ve aynı kıbleye yönelmiş iki milletin yeniden bir araya gelmesinin en güzel örneğini gösteriyoruz. Belki geçmişte birbirimizden uzak kaldık, ayrı kaldık. Ama son 15 yıldır kardeşlik duyguları yeniden başladı. Kardeşler birbirini buldu ve bugüne kadar oynanan oyunları bozdu. İnşaallah bu kardeşlik çok daha ileriye gidecektir” dedi.

“Güçlü günlere yeniden birlikte gideceğiz”
Türkiye ile Balkanların etle tırnak gibi ayrılamaz bir bütün olduğunu vurgulayan Alemdar, “Biz Balkanları hiçbir zaman ayrı tutmadık, tutmayacağız da. Kardeşleri birbirinden kimse ayıramaz. O büyük medeniyetin güçlü günlerine yeniden birlikte gideceğiz. Ayrıştıranlarla değil birleştirenlerle beraber olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Öğrencilerimiz burada mutlu
Sakarya Üniversitesi’nde 4 bine yakın misafir öğrenci olduğunu belirten Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas da bunların büyük çoğunluğunun Balkanlar’dan olduğunu ifade ederek, “Biz aslında Balkanlar’dan gelen hiçbir öğrenciye hayır demiyoruz. Çünkü biliyoruz ki Sakarya’da onlara kucak açacak çok sayıda o bölgeden gelen yurttaşımız var. Öğrencilerimiz burada mutlular. Bunu görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Sakarya Serdivan Balkanlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
TEM'de büyük eroin operasyonu
TEM'de büyük eroin operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal