Ferizli'de vatandaşın isteği oldu

CHP Sakarya Milletvekili ve Gurup Başkan Vekili Engin Özkoç, Ferizli Belediyesi tarafından satışı yapılan deprem konutların ihalesinin Danıştay tarafından iptal edildiğini açıkladı.

Ferizli'de vatandaşın isteği oldu

İl binasında düzenlenen basın toplantısına İl Başkanı Ayça Taşkent, süreci takip eden Avukat Elif Yar ve partililer katıldı. Bilindiği gibi 17 Ağustos 1999 depremi sonrasında Öztaş Haznedaroğlu ve Erko-OHS tarafından depremzedeler için üretilen konutlar, son çıkan Büyükşehir Yasası ile Ferizli Belediyesi’ne bedelsiz olarak devredilmişti.  Belediyeye gelir getirmek için ihale yoluyla satılan konutlarla ilgili yargı kararı açıklandı.

Sakarya 1.İdare Mahkemesi 30 Aralık 2016 tarihinde mağdur vatandaşlarla Ferizli Belediyesi arasında ki sorunla ilgili kararını verdi. Mahkeme belediyenin ihale yoluyla satış yapmasının kanuni olmadığını ve ihalenin iptalini istemişti. Ferizli Belediyesi satış kararının doğru olduğunu iddia ederek kararı üst mahkemeye taşımıştı. Danıştay 13.Dairesi Ferizli Belediyesi ile vatandaşlar arasında anlaşmazlıkta son sözü söyledi.

İl Başkan Yardımcısı Avukat Elif Yar’ın takip ettiği sürecin vatandaşın ankara escort lehine sonuçlanmasından memnuniyet duyduklarını söyleyen Milletvekili Özkoç, “Bu konuda mağdur olan arkadaşlarımız iyice dinledik süreci yakın takibe aldık. Nasıl CHP daha önce yeni yerleşim bölgesindeki konutların fiyatlarının düşmesini sağladıysa, Kocaali’de  bankaların el koyduğu araziler vatandaşa faizsiz bir şekilde geri satılması sağlandıysa, yine vatandaşımızın yanında olduk” dedi.

Özkoç, “Vatandaşın hakkı karşısında kamunun hakkı söz konusu değildir.  Seçimle gelen belediye başkanları önce vatandaşın hakkını savunmalıdır. Biz Ferizli Belediye Başkanından bunu rica ettik ama o hukuk yolunu istedi. Bizde adalete güvendik, davayı takip ettik ve mağdurlarla birlikte davayı kazandık. Bu dava sadece Ferizli’nin davası değil, bu Türkiye’deki depremlerde etkilenip bu tür mağduriyet yaşayan depremzedelerin davasıdır. Bundan dolayı başta ilçe örgütlerimiz, il örgütümüzü daha sonrada bu davanın sonuna kadar takipçisi olan avukat il başkan yardımcımız Elif Yarı tebrik ediyorum. Biz siyaset yaparken vatandaşımızın her daim yanında olacağız. Sakarya’da kim mağdursa onun yanında durmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Sakarya Danıştay Ferizli konutları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal