Sakarya eğitiminde ÖDSM dönemi

Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından; Türkiye genelinde ilimizin de dahil olduğu 25 pilot ilde Ölçme Değerlendirme ve Sınav Merkezleri (ÖDSM) kuruldu.

Sakarya eğitiminde ÖDSM dönemi

İlimizde kurulan Ölçme Değerlendirme ve Sınav Merkezi, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında 5.Sınıflarda başlatılıp, devam eden yıllarda kademeli şekilde diğer üst sınıf seviyelerinde de uygulanacak olan ''Eğitimde Öğrenci Gelişimini İzleme ve Değerlendirme Sistemi'' adlı projeyi yürütecek.

İlimizde kurulan Sakarya Ölçme Değerlendirme ve Sınav Merkezi (ÖDSM)’nin yapacağı çalışmalar arasında, anket uygulamaları, sonuçları ve rapor sunumlarının yanı sıra 8 ve 12nci sınıfları üst öğretime geçiş sınavlarına hazırlamak, ilimiz genelinde ortak ders sınavlarına yapma, programlama ve okullara aktarımını sağlamak yer alıyor.

Öğretmen ve okul yöneticilerinin bilgilendirileceği bu merkezde açık uçlu soru yazma semineri, uygulaması, ilimiz eğitiminin analizlerini hazırlama, motorlu taşıt ehliyet sınavlarını e-sınav olarak düzenlenecek.

Ölçme Değerlendirme ve Sınav Merkezi çalışmalarını şu an itibariyle Yılmaz Ercan Anadolu İmam Hatip Lisesinde sürdürüyor. Merkez için Serdivan’daki Nilüfer Özel Eğitim İş Okulu yanında yeni hizmet binasının yapıldığı ve en kısa sürede tamamlanacağı öğrenildi. 

Kaynak: Sakarya Yenigün Gazetesi

Sakarya Milli Eğitim ÖDSM
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Deprem Müzesinİ 10 ayda 18 bin kişi ziyaret etti
Eski Stadyumda yıkım başladı
Eski Stadyumda yıkım başladı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal