4 ilçeye 150 bekçi alınacak

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu kapsamında Emniyet Hizmetleri Sınıfında 4 ilçeye 150 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak.

4 ilçeye 150 bekçi alınacak

Hizmetleri Sınıfında 4 ilçeye 150 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. Sakarya Valiliği'nin resmi internet sitesinde yayımlanan duyuruya göre, Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerinde görevlendirilecek 150 bekçi alımı yapılacağı belirtildi.

Duyuruda, "Adapazarı İlçemiz mülki sınırları içerisinde 80, Serdivan İlçemiz mülki sınırları içerisinde 40, Erenler İlçemiz mülki sınırları içerisinde 20 ve Arifiye İlçemiz mülki sınırları içerisinde 10 görevlendirilmek üzere Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır" denildi. Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adaylarda aranan şartlardan bazıları ise şöyle;  - Erkek ve Türk vatandaşı olmak,  - En az lise veya dengi okul menzunu olmak, - Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmamak, - Görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık ve engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından verilmiş raporla belgelemek, - Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikab, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükmü bulunmamak. Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen adayların 16 Aralık- 30 Aralık 2017 tarihleri arasında ilgili ilçe Emniyet Müdürlüklerine başvurmaları gerekiyor.   

Adaylar, daha sonra belirlenecek bir tarihte İlçe Kaymakamlıklarında sınava tabi tutulacak. 

sakarya 4 ilçe 150 bekçi alım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşi cinayette flaş gelişme
Vahşi cinayette flaş gelişme
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal