Borsa'da 3. dönem stratejik plan

Sakarya Ticaret Borsası Kurumsal Hizmet Kalitesini geliştirerek üyelerine daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla 3. Dönem Stratejik Plan çalışmalarına başladı.

Borsa'da 3. dönem stratejik plan

2018-2021 Dönemi Stratejik Plan çalışmalarının ilk toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Stratejik Plan İzleme ve Yönlendirme Kuruluna Stratejik Plan ve yapılacak faaliyetler ile ilgili bilgiler verildi.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete konu ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu. Mete; “Borsanın geleceğinin şekillenmesi için üyelerimizin ve paydaşlarımızın görüşlerine ihtiyacımız var. Yapacağımız durum analizi çalışmaları ile Borsamızın güçlü ve zayıf  (geliştirilmeye açık) yönlerinin neler olduğunu ortaya koymaya çalışacağız. Üyelerimizin geri bildirimleri planlama çalışmalarımıza ışık tutacaktır. Dolayısıyla gelen anket sonuçları, Borsamızın daha iyi hizmet vermesine büyük katkı sağlayacaktır. Paydaşlarımız görüş ve önerilerini bizlerle paylaşsınlar ki bizde yol haritamızı bu doğrultuda hazırlayalım.” dedi.

Cevdet Mete ayrıca çalışma sonucu toplanan verilerin Sakarya Ticaret Borsasında düzenlenecek olan Paydaş Çalıştayı Toplantısında analiz edileceğini ve Sakarya Ticaret Borsasının dört yıllık hedeflerinin belirleneceğini belirterek amaçlarının katılımcı yönetim anlayışıyla hedeflere birlikte şekil vererek üyelerine faydalı projeler sunmak olduğunu ifade etti.Toplantının ardından Sakarya Ticaret Borsası yöneticileri ve personeline 2018-2021 Stratejik Planlama çalışmaları kapsamında Doç.Dr. Özer Köseoğlu tarafından “Stratejik Planlama Süreci" Eğitimi verildi.

Eğitimde Stratejik düşünme ve yönetim süreci, Stratejik Planlamanın ve stratejik yönetimin esasları, Stratejik Plan geliştirmenin aşamaları ve aksiyon belirleme, Vizyon ve ana değer oluşturmak, değişen pazar değişkenlerini ve dinamiklerini yorumlama: Dış çevre ve iç çevre analizi, güçlü ve zayıf yanların, fırsat ve tehditlerin belirlenmesi: SWOT Analizi konularında bilgiler verildi. 

Sakarya Ticaret Borsası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 523 yıllık tarihi 2. Beyazıt Köprüsü havadan görüntülendi
523 yıllık tarihi 2. Beyazıt Köprüsü havadan görüntülendi
Otomobil ve iş yerlerine dadanan hırsız yakalandı
Otomobil ve iş yerlerine dadanan hırsız yakalandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal