İl Afet Planı oluşturuldu

Sakarya’da olası afet ve acil durum olaylarına müdahale edilmesi için oluşturulan İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu, Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında toplanarak planları masaya yatırıldı.

İl Afet Planı oluşturuldu

Afet ve acil durumlara ilişkin müdahale çalışmalarında görev alacak hizmet grupları ile koordinasyon birimlerine ait rolleri ve sorumlulukları tanımlamak, afet öncesi, sırası ve sonrasındaki müdahale planlamasının temel prensiplerin belirlenmesinin amaçlandığı İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında gerçekleştirildi.

AFAD İl Müdürlüğünde düzenlenen toplantıya Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Garnizon ve Tugay Komutanı P. Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Cengiz Yiğit, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ve koordinasyon kurulu üyeleri katıldı.

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) hakkında hazırlanan sinevizyon gösterimi ile yapılan çalışmalar hakkında kurula brifing veren AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, teşkilat olarak kendilerini her zaman güncellediklerini de belirtti.

Ülkemizin doğal afetlerle sıkça karşılaştığını ve depremle de bir çok kez karşı karşıya geldiğini ifade eden Vali Balkanlıoğlu, Sakarya'nın fay hatları üzerinde olduğunu ve bu nedenle sık sık değişik periyotlarla depremlerle yüzleştiğini, sadece deprem, ya da doğal afetler değil, terör olayları gibi durumlarda da neler yapılması gerektiği konusunda kurul üyeleri ile temsil ettikleri kurum ve kuruluşlara büyük işler düştüğünü belirtti.

Vali Balkanlıoğlu, bu konuda koordinasyonun öneminin bir kat daha arttığını ifade ederek, Türkiye'de yaşanabilecek her tür ve ölçekteki afet ve acil durumlara etkin müdahale için görev alacak, kamu kurumları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve gerçek kişileri kapsayan Afet Eylem Planı kapsamında ilgili kurumların koordinasyon ve işbirliği içinde çalışarak olası afetlere hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, yapılan çalışmaların titizlikle takip edilerek raporların güncellenmesi, eksiklik ve ihtiyaçların da teknolojik gelişmeler ışığında giderilmesi gerektiğini ifade ederek her türlü afetin zaten acil müdahale gerektirdiğini sözlerine ekledi. 

Sakarya Afet Acil Durum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
TEM'de büyük eroin operasyonu
TEM'de büyük eroin operasyonu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal