Hemşireye saldırıyı kınadı

Sakarya İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Serviste yaşanan şiddet olayını kınadı.

Hemşireye saldırıyı kınadı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil serviste ismi öğrenilemeyen bir kadın acil servis hemşiresini boğazını sıkarak saldırdı. İl Sağlık Müdürü Doç.Dr.Aziz Öğütlü yaşanan olayı kınadı. 

Öğütlü, “Acil Servis hemşiresinin görevini yaptığı sırada hiç beklenmedik anda bir kadın tarafından boğazına sarılarak saldırıya uğraması derin üzüntüye neden olmuştur. Son zamanlarda sağlık personeline karşı artarak devam eden sözlü ya da fiziki şiddet olaylarına karşı Bakanlığımız tarafından önemli hukuki, idari ve yapısal tedbirler hayata geçirilmiştir. Biz de İl Sağlık Müdürlüğü olarak şiddete uğrayan personelimizin yanındayız sürecin takipçisi olacağız. Sağlık için haftanın 7 günü 24 saat çalışma esasıyla canla, başla ve aşkla görev yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü şiddeti, kimden ve nasıl geldiğini ayırt etmeksizin lanetliyoruz. Vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri var; ancak sağlık çalışanına şiddet uygulayan her kim olursa olsun karşısında olduğumuzu hatırlatarak, şahsım ve Müdürlüğümüz tarafından bu konunun hassasiyetle takip edilerek gerekli iş ve işlemlerin aciliyetle yapılacağını bildiririm. Hemşiremize ve tüm sağlık personelimize geçmiş olsun dileklerimi ileterek bu çirkin saldırıların artık bir son bulmasını diliyorum" ifadelerinde bulundu.

sakarya sağlık müdürü aziz öğütlü hemşire saldırı kınama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vahşi cinayette flaş gelişme
Vahşi cinayette flaş gelişme
Şehirde bu olaylar oldu
Şehirde bu olaylar oldu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal