Sakarya Sinerji Grubu resmileşiyor

Sakarya’daki Üniversite, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından oluşturulan Sakarya Sinerji Ekibi, “Sakarya İşbirlikleri” gündemiyle bir araya geldi.

Sakarya Sinerji Grubu resmileşiyor

Sakarya Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilen, Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun teşrifleriyle ve tüm Sakarya Sinerji Ekibi’nin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Sinerji Ekibinde yer alan kuruluşların faaliyetleri ve güncel işbirlikleri hakkında bilgiler paylaşıldı.

Gerçekleştirilen etkinliğin Sakarya için güzel bir örnek teşkil ettiğini belirten Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, ülkemizin gelişmesi, ilerlemesi ve söz sahibi olması için güçlü olunması gerektiğini söyledi. Güçlü bir Türkiye içinse herkese önemli görevler düştüğünü ifade eden Vali Balkanlıoğlu, bunun özellikle yerli ve teknolojik ürünlerin üretilmesi hususunda güçlü bir birliktelikten geçtiğini vurguladı.  Sakarya’da oluşturulan birlikteliğin de bu bağlamda önemli bir örnek teşkil ettiğini belirten Balkanlıoğlu, Sakarya Sinerji Ekibi olarak ilimiz genelinde gerçekleştirilen faaliyetler nezdinde memnuniyetini dile getirdi ve ileriki çalışmalar için başarılar diledi.

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı ve Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, uzun bir zaman önce 3+1 ve 7+1 Eğitim Modelleri ile yola çıkılan ve Sakarya’da nitelikli istihdamın arttırılması hususunda gerçekleştirilen bu birlikteliğin, bugün çok daha etkin bir hal aldığını dile getirdi.

Şu anda Sakarya’daki tüm aktörlerin Sakarya Sinerji Ekibi içerisinde yer aldığını söyleyen Prof. Dr. Sarıbıyık, bugüne kadar gerçekleştirilen işbirlikleri ile 22 bini aşkın öğrencinin iş dünyasıyla buluşturulduğunu, daha mezun olmadan iş tecrübesine sahip nitelikli bireyler olarak yetiştirildiklerini ve gerçekleştirilen uygulamalar ve olumlu sonuçları ile 3+1 ve 7+1 Eğitim Modellerinin ülkemizde tavsiye edilen örnek modeller haline geldiğini belirtti.

Sakarya Sinerji Ekibi’nin, Sakarya Valiliği’nin de onay ve katkılarıyla Sakarya Sinerji Platfomu olarak faaliyetlerine devam etmesinin çok daha faydalı olacağını söyleyen Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, küçük işbirliklerinden, Sakarya için düşünen, sorunlara çözüm arayan, başta ülkemiz olmak üzere Sakarya için katma değer üretmek üzere neler yapılabileceğini tartışan ve farklı aksiyonlar almaya çalışan bir sinerjinin sağlandığını vurguladı.

İlimizdeki tüm kurumları nitelikli istihdamın arttırılması, mesleki eğitim, katma değeri yüksek ürünlerin üretimi konularında etkin çalışmalar yürütüyor. Teknoloji Fakültesi öğrencileri tarafından TÜBİTAK Elektrikli Araç Yarışları kapsamında yapılan elektrikli araç tüm katılımcıların beğenisini aldı. Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ın teknik detaylarını aktardığı Sinerji isimli Elektrikli Aracın üretilecek yeni versiyonu da katılımcılarla paylaşıldı. STK Kurum temsilcilerinden destek sözü alan öğrenciler bu yaz üretilecek yeni versiyonla yarışa katılacaklar.

SAÜ Kamu kurumları sinerji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Cezaevi firarisi Bolu’da yakalandı
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
Doktora öğrencileri 4 bin 500 TL maaşla araştırma yapacak
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal