Ada Treni'nde Başkan ikna edilmeye çalışılıyor

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ada Treninin şehir merkezine girmesi konusuyla ilgili; "Büyükşehir Belediye Başkanımızın ayrı görüşü talep edenlerin ayrı görüşü var. Başkanı ikna etme süreci var" dedi.

Ada Treni'nde Başkan ikna edilmeye çalışılıyor

Vali Balkanlıoğlu, basın mensuplarıyla biraraya geldiği toplantıda Ada Treni hakkında açıklamalarda bulundu. İrfan Balkanlıoğlu,"Büyükşehir Belediye Başkanımızın ayrı görüşü talep edenlerin ayrı görüşü var. Şehir içindeki trafiğin anormal bir şekilde yoğun olması ve belirli saatlerde kilit duruma gelmesi trenin gelmesiyle hemzenin geçitlerinde trafiği daha da olumsuz yönde etkileyecek. Ama onunda alt geçit, üst geçit diye sistemiyle aşılabilir diyorlar. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Başkanı ikna etme süreci var" diye konuştu.

"Orası açık cezaevi olacak"

Hendek'te bulunan Kredi Yurtlar Kurumunun yerinin cezaevi olacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, "Valilik binasının hemen yanına planlanan Adliye binasının yapılmasında bir sorun yok devam ediyor yapılacak. Eğer bir kamu binası boşta veya atılsa öncelikle onları tespit edip ihtiyacı olan kurumlara verilmesi gerekir. Devlete ait bazı binalar var ki boş ve atıl. Hendek ilçesinde Kredi Yurtlar Kurumuna yapılmış bir yer var. 3-5 senedir atıl durumda duruyor binalar. Bin 500 mahkumu barındırabilecek açık cezaevi ihtiyacı var. Bazı yerde üst üste kalıyor bazı yerlerde. Başsavcı ile istişare yaptık. Orası açık cezaevi olacak" dedi.

sakarya vali irfan balkanlıoğlu ada treni açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal