Emniyet müdüründen cam filmi açıklaması

Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, araçlardaki cam filmiyle ilgili; " Filimli araçta suçluyu göremeyiz ve kameralarla çekemeyiz. Onun uygulama devam etsin görüşü ağırlık kazandı. Eskiye dönüldü. Belli bir dereceye kadar müsaade edilecek" dedi.

Emniyet müdüründen cam filmi açıklaması

Kaya, yaptığı açıklamada, Sakarya'da belli başlı sorunlardan bir tanesinin çok fazla silah atma ve trafiği tehlikeye düşürecek şekilde araç kullanmak olduğunu söyledi.

Bunlarla ilgili çalışma yaptıklarını kaydeden Kaya; "Her gün şok uygulamalar yapıyoruz. Çok sayıda ruhsatsız silah ele geçirmiş durumdayız. Araç filmi ile ilgili kafa karışıklığı söz konusu. Araç filmi kanunen yasak idi. Hükümetimiz bir çalışma yapalım bu cam filmini tamamen kaldıralım düşüncesi oluştu. Ceza uygulaması bir müddet durduruldu. Cam filmi yasağı tamamen kaldırılsa suçlarla mücadele zorlaşır. Filimli araçta suçluyu göremeyiz ve kameralarla çekemeyiz. Onun uygulama devam etsin görüşü ağırlık kazandı. Eskiye dönüldü. Belli bir dereceye kadar müsaade edilecek. Abartı bir durum olanlar yasaklanacak. Şuan ceza uygulaması yapmıyoruz" şeklinde konuştu.

 

sakarya emniyet müdürü cam filmi açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal