Dikkat; Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Meteoroloji verilerine göre mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı hafta sonu yurda, batıdan giriş yapacak yağışlı havayla aniden düşecek. Pazar günü başlayacak yağışlar yüksek kesimlerde kar ve karla karışık yağmur olarak görülebilir.

Dikkat; Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Serin hava yer yer kendini hissettirse de sıcaklıklar mevsim normallerine göre yüksek olarak seyrediyor ancak hafta sonundan sonra hava tamamen değişecek.

Sakarya'da 16 derece civarında olan sıcaklıklar pazar günü başlayacak yağmurla beraber düşecek. Tahminlere göre Sakarya’da Salı günü hava sıcaklığı 10 derecenin altına düşecek.

Pazar günü başlayacak yağışların cuma gününe kadar sürmesi bekleniyor. Yağışlar yüksek kesimlerde kar ve karla karışık yağmur olarak görülebilir. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uzun vadeli tahminlerine göre yurdun birçok bölümü yılın ilk karını önümüzdeki hafta alacak.
CNN Türk’ten Bünyamin Sürmeli’ye göre hafta sonunun ardından Marmara’da pazartesi günü başlayacak yağışlar yükseklerde karla karışık yağmur ve kara dönüşebilecek, Bolu’da hem yüksek kesimlerde hem de şehir merkezinde kar ihtimali görülüyor.

NTV’nin hava tahminlerine göre pazar günü başlayan yağışlarla beraber hava sıcaklıkları da hızla düşecek, pazar günü 16 derece dolaylarında seyreden sıcaklıklar pazartesiden itibaren 5-6 derece birden düşecek. İstanbul’da hafta ortasına kadar sağanak yağış bekleniyor.

sakarya meteoroloji soğuk yağış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Kamyonun altında kalan kadın öldü
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
Büyükşehir Europe Cup’ta parkeye çıkıyor
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal