02 Temmuz 2020|Perşembe,18:15:47
Kayıt yok.
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 30.05.2020
DOLAR
6,8565
EURO
7,6754
ALTIN
392,05
BİTCOİN
$9.537,6100 0,94
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
10 saniye de okunur
fullWidthAds5
17 Ekim 2017 - 15:30
17 Ekim 2017 - 15:303 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

127 KEZ OKUNDU

Ortadoğu Uzmanı Sakarya'da konuştu

Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu’nun konuğu olan Ortadoğu Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Şahin yaptığı açıklamada, “Bunların asıl amacı bu zengin bölgeyi elinde tutup doğal kaynaklardan yararlanmak” dedi.

Ortadoğu Uzmanı Sakarya'da konuştu

Aylık periyotlar halinde toplantılar düzenleyen ve birbirinden önemli bir çok konuğu ağırlayan Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun bu ayki toplantısında Polis Akademisi Öğretim Üyesi ve Ortadoğu Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Şahin’i ağırladı. Sakarya’daki bir otelin konferans salonunda gerçekleşen toplantıya Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformu Başkanı Hasan Demir, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Şube Müdürleri ve davetliler katıldı. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda ‘Kuzey Irak Kürt Yönetimi Referandumunun Türkiye ve Bölge Ülkeleri üzerinde olası etkileri’ konuşuldu.

“DAEŞ'i koçbaşı olarak kullanılıyor”
Toplantıda bir konuşma yapan Polis Akademisi Öğretim Üyesi ve Ortadoğu Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Şahin, “Ağırlık olduğumuz yer Ortadoğu sınırıdır. Sınırımızın yüzde 50’si ittifak olduğumuz ülkeler, dış ülkeler tarafından yatırımlarla karşı karşıya kalıyor. Bu ülkelerin bir yeri soydaşımız olan Türkmen nüfusundan oluşuyor. İlk zamanlar 500 araçlık konvoy ile DEAŞ Musul’dan girdi. Kimse bunlara nereye gidiyorsun, dur demedi. Bu terör örgütü hızıyla Suriye sınırına kadar gitti. Bizce bu örgüt koçbaşı diye tabir edilen örgüt olarak bu ülkelerde kullanılıyor. Irak ve Suriye’de nüfus temizliği yapılıyor” dedi.

“Amaçları doğal kaynaktan yararlanmak"
Ortadoğu Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Şahin konuşmasının devamında, “Irak’ta Bölgesel Kürt Yönetiminde referandum yapıldı. İsrail açıkça bunları destekliyor. İsrail burayı kullanacak. 2015 yılından bu yana 25 bin kürt genci ölmüş o bölgelerde Gençler niçin öldü çıkarlar için mi? Bunların asıl amacı, asıl yapmak istedikleri çok belli. Sincar’dan Akdeniz’e kadar bin kilometre uzunluğunda. Bu koridoru tek bir terör örgütü koruyamaz. Onun için yeni bir düşman çıkardılar. 1920 yılından bu yana büyük güçler Ortadoğu’da iki şeyi açıkça istemezler. Bunların birincisi orada yaşayan halkların iradesini kullnmasını, ikincisi doğal kaynaklarını kullanmasını istemezler. Bunların asıl amacı bu zengin bölgeyi elinde tutup doğal kaynaklardan yararlanmak” diye konuştu.Program soru cevap kısmı sonrasında sona erdi.

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç