03 Aralık 2022|Cumartesi,00:26:28
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 03.12.2022
DOLAR
18,6344
EURO
19,6306
ALTIN
1.077,07
BİTCOİN
$0,01236 38,57
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Mustafa Anzele
Mustafa Anzele Erken gelen gol Sakaryaspor'u galibiyete taşıdı3 dakika da okunur
22 Şubat 2022 - 11:53
22 Şubat 2022 - 11:533 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
MARMARA GÖZ
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Avustralya Başbakanı Morrison: Rusya geri adım atmalı

Rusya'nın sözde Donetsk ve Luhansk Cumhuriyetleri'ni tanıma kararına karşı çıkan Avustralya Başbakanı Scott Morrison, "Rusya geri adım atmalı. Koşulsuz olarak kendi sınırlarının arkasına çekilmeli ve komşularını tehdit etmekten vazgeçmelidir." dedi.

Avustralya Başbakanı Morrison: Rusya geri adım atmalı
MARMARA GÖZ


Avustralya Başbakanı Scott morrison, Tazmanya eyaletinde düzenlediği basın toplantısında, rusya Federasyonu'nun, sözde donetsk ve Luhansk Cumhuriyetleri'ni tanıma kararına tepki gösterdi.

rusya'nın aldığı kararı "Kabul edilemez, sebepsiz ve haksız" olarak tanımlayan morrison, "rusya geri adım atmalı. Koşulsuz olarak kendi sınırlarının arkasına çekilmeli ve komşularını tehdit etmekten vazgeçmelidir." diye konuştu.

Alınan kararın rusya ve rusya'yı destekleyen ülkelere zarar vereceğini dile getiren morrison, "Barış gücü olduklarına dair söylemleri saçmalık. Onlar Ukrayna'nın egemen topraklarına girdiler. Diğer ülkeler rusya'ya güçlü ve şiddetli yaptırımlar uyguladığı anda bizde sağlam adımlarla ve aynı hızla hareket edeceğiz." ifadelerini kullandı.

rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, rusya Parlamentosunun alt kanadı Devlet Duması'nın Donbas'taki ayrılıkçıların sözde yönetimlerinin tanınmasıyla ilgili çağrısına cevap vermek için güvenlik konseyi toplantısından bir süre sonra televizyondan halka hitap etmişti.

Putin, yaptığı konuşmada, Kiev yönetiminin "Donbas'ta askeri karar dışında hiçbir kararı tanımadığını" belirterek, "Bu bağlamda, donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını bir an önce tanımak için çok geç kalınmış bir kararı almayı gerekli görüyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Konuşmasının ardından Putin, Kremlin Sarayı'nda sırayla sözde donetsk Halk Cumhuriyeti ile sözde Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını tanıyan kararnameyi imzaladı. İmza töreninde söz konusu yönetimlerin temsilcileri de hazır bulunmuş, rusya ile ayrılıkçıların sözde yönetimleri arasında "dostluk" ve "iş birliği" anlaşmaları da imzalanmıştı.,


Savaş çıkaracak hamle sonrası dikkat çeken iddia: Putin ölüm listesi hazırladı
Dünyanın gözü rusya - Ukrayna krizinde. Putin halka sesleniş konuşmasında "Donbas tarihsel olarak rusya'nın bir parçasıdır." dedi ve dünyaya donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri'ni tanıma kararını onayladığını duyurdu. Karar sonrası söz konusu bölgelere Rus askerinin girmesi yönünde talimatın verildiği de öne sürüldü. Washington Post gazetesi ise rusya'nın Ukrayna'yı işgal ettikten sonra öldürülecekler veya kamplara gönderilecekler şeklinde bir liste hazırladığını duyurdu. Putin'in savaş çıkaracak kararı sonrası tepkiler ise peş peşe geldi. İşte yaşanan son gelişmeler...

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç