24 Eylül 2020|Perşembe,04:32:58
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 24.09.2020
DOLAR
7,7189 0,23
EURO
9,0343 0,65
ALTIN
462,05 0,15
BİTCOİN
$10.283,8700 2,36
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet UzmanıKış Aylarında Güçlü Bir Bağışıklığın Püf Noktaları5 dakika da okunur
11 Ağustos 2020 - 22:42
11 Ağustos 2020 - 22:423 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Eczane teknikerleri Pamukova'da yetişecek

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), Pamukova Meslek Yüksekokulu Eczane Hizmetleri Programı yeni eğitim-öğretim döneminde öğrencilerini bekliyor.

Eczane teknikerleri Pamukova'da yetişecek

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Pamukova MYO bünyesinde açılan Eczane Hizmetleri Programının 2020-2021 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımı Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından onaylandı. Yeni eğitim döneminde öğrenci alımı yapacak olan Eczane Hizmetleri Programında, eczane ve ilaç sektöründe hizmet vermek üzere gerekli bilgi ve donanıma sahip eczane teknikerlerinin bilimsel bir ortamda yetiştirilmesi amaçlanıyor.

İKİ YILLIK EĞİTİM

Eczane Hizmetleri Programında 2 yıl sürecek eğitimlerini tamamlayan mezunlar kamu veya özel hastanelerde, eczanelerde, medikal ve ilaç sektörünün çeşitli alanlarında görev alabilecekler. Program mezunları, Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile eğitimlerini; kimya, biyokimya, kimya mühendisliği ve uygulamalı kimya gibi 4 yıllık lisans bölümleriyle de tamamlayabilme imkânına sahipler.

40 KİŞİLİK KONTENJANI VAR

Yeni açılan program ile ilgili görüşlerini aktaran Pamukova MYO Müdürü Doç. Dr. Fatih Sönmez “Öncelikle Eczane Hizmetleri Programının yüksekokulumuza kazandırılmasında emeği geçen Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Eğitimden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sinan Serdar Özkan’a ve yüksekokulumuzdaki diğer tüm hocalarımıza teşekkür ederim. Eczane Hizmetleri Programı Türkiye’deki tüm üniversitelerde yüzde 100’e yakın doluluk oranına sahip. Bizde okulumuzdaki 40 kişilik kontenjanın tamamen dolmasını bekliyoruz. Yeni gelen öğrencilerimiz hem yüksekokulumuzun hem de ilçemizin enerjisini arttıracaktır. Mevcut olarak Marmara Bölgesinde sadece 2 Devlet Üniversitesi bünyesinde Eczane Hizmetleri Programı eğitim öğretim faaliyetlerine devam ediyor. Eczacılar Odası verilerine göre, yaklaşık olarak Marmara Bölgesinde 8 bin, Sakarya’da 300 ve Pamukova’da 8 adet Eczane bulunmaktadır. Bunların yanında bölgemizde birçok ecza deposu, medikal veya ilaç firması, kamu veya özel Hastaneleri bulunmakta olup, yüksekokulumuzda açılmış olan Eczane Hizmetleri Programımız ile eczane ve ilaç sektörünün ihtiyaç duyduğu uygulama becerisi yüksek, yetkinlik kazanmış nitelikli bireyleri “Bilgiyi Beceriyle Bütünleştiren” üniversitemizin uygulamış olduğu 3+1 Eğitim Modeli sayesinde yetiştirmeyi amaçlamaktayız” ifadelerini kullandı.

MYO'NUN İMKANLARI

MYO’nun sınıf, laboratuvar, kantin ve yemekhanesinin de yenilendiğini belirten Müdür Sönmez, “Deneyimli akademik personelimiz ve kütüphanemiz ile öğrencilerimize kaliteli bir eğitim vermeyi hedefliyoruz. Ayrıca eğitimin yanında yeşilin her tonunun yer aldığı, mini futbol, basketbol ve voleybol sahalarının bulunduğu geniş yerleşkemiz ile tüm öğrencilerimizin keyifli ve kaliteli zaman geçirmeleri için imkânlar sunuyoruz” dedi.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç