25 Eylül 2020|Cuma,12:41:40
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 25.09.2020
DOLAR
7,5775 0,63
EURO
8,8334 0,78
ALTIN
456,10 0,40
BİTCOİN
$10.593,8400 2,69
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet UzmanıKış Aylarında Güçlü Bir Bağışıklığın Püf Noktaları5 dakika da okunur
13 Ağustos 2020 - 18:20
13 Ağustos 2020 - 18:202 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Akyazılı Gökhan Kilit, İKV Genel Sekreter Yardımcısı oldu

Avrupa Birliği Dış Politika Uzmanı Akyazılı Muhammet Gökhan Kilit, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Genel Sekreter Yardımcısı oldu.

Akyazılı Gökhan Kilit, İKV Genel Sekreter Yardımcısı oldu

Sakarya Ak Parti Milletvekili aday adayı olan ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olan Avrupa Birliği uzmanı Gökhan Kilit, İKV'de önemli göreve atandı.

İktisadi Kalkınma Vakfı Strateji ve İş Geliştirme Müdürlüğü ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İstanbul Koordinatörü görevini yürüten Akyazılı Gökhan Kilit, aynı kurumun Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Kilit,
 İKV’de yürüttüğü çalışmalarla kurumun tarihinde en hızlı yükselen uzman oldu.

GÖKHAN KİLİT KİMDİR?

İlçenin yetiştirdiği önemli bir değer olan Muhammet Gökhan Kilit,  1981 yılında Almanya’nın Hannover kentinde dünyaya gelen Kilit, ilk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Uzun yıllar basketbolla ilgilenen Kilit, lise eğitiminin son döneminde Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde basketbol oynadı. Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce İşletme Bölümü'nü bitirerek tamamlayan Kilit, vatani görevini Şırnak’ta yerine getirdi.
 
Askerlik görevinin ardından memleketine dönerek Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası’nda Genel Sekreterlik  yapan Kilit, bu süre içerisinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde Türkiye'nin en genç genel sekreteri oldu.

Sonraki yıllarda İktisadi Kalkınma Vakfı'nda (IKV) Avrupa Birliği ve Dış Politika Uzmanı olarak görev üstlenen Muhammet Gökhan Kilit, İKV’de yürüttüğü çalışmalarla adından söz ettirdi.

İKV’de özellikle Türkiye-AB üyelik müzakereleri, siyasi kriterler, gümrük birliği, serbest ticaret anlaşmaları ve tarım ekonomisi üzerine çalışmalar gerçekleştiren Kilit,  Türkiye-AB ilişkilerinde uzmanlık alanları üzerine 3’ü bireysel, 12'si eş yazarlı olmak üzere toplam 15, Türkçe ve İngilizce yayını bulunuyor.

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç