06 Ağustos 2020|Perşembe,04:50:56
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 06.08.2020
DOLAR
7,0409 0,05
EURO
8,4406 0,76
ALTIN
462,16 0,11
BİTCOİN
$11.692,3100 4,72
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet UzmanıKurban Bayramı nda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme5 dakika da okunur
18 Haziran 2020 - 07:20
18 Haziran 2020 - 07:202 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Bu illere gidecekleri dikkat!

İstanbul, Ankara ve Bursa'da açık alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi.

Bu illere gidecekleri dikkat!

İstanbul Valis Ali Yerlikaya, İstanbul’da açık alanlarda maske takma zorunluğu getirildiğini açıkladı. Kararı sosyal medya hesabından duyuran Yerlikaya, "Değerli İstanbullular sağlığınız için İstanbul'da açık alanlarda maske takmak artık zorunlu" ifadelerini kullandı.

İstanbul'un ardından Ankara ve Bursa'da da maske takma zorunluluğu getirildi. Ankara Valiliği, ve Bursa Valiliği tarafından eş zamanlı yapılan açıklamada, açık alanlar ve toplu bulunulan kapalı mekanlarda maske takmanın zorunlu kılındığını açıklandı.

BİLİM KURULU ÖNERMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından İstanbul, Ankara ve Bursa'da maske takma zorunluluğu uygulamasını önerdiklerini açıklamıştı.

Koca, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu virüs insandan insana bulaşıyor. Gerekli tedbirlere uyulabilir ve gereği yapılırsa tehdit de ortadan kalkmış olur. Özellikle il kurullarımız, illerinde salgının seyrine göre her türlü tedbiri alma noktasında yetkililer. Bu anlamda maske kullanımıyla ilgili 45 ilde gerekli görüldüğü için bu karar alındı. Benzer şekilde ilave olabilecek illerimiz de olabilir.

Bunlardan 3 tanesi için Bilim Kurulu'nun önerisi oldu, biri İstanbul, diğeri Ankara, diğeri Bursa. İstanbul'a artış çok ciddi olmamakla birlikte tedbir amaçlı önerilmiş oldu. İl kurullarımız da bu anlamda alınması gereken kararı almış olurlar. Özellikle şu dönemde uygulamada maske zorunluluğu olmasına rağmen bunun sağlanmadığını görüyoruz. Bu noktada sağlanmayan illerimizde veya ortamlarda, topluluklarda, bu vaka sayılarınına arttığını çok net görüyoruz."

 

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç