10 Ağustos 2020|Pazartesi,23:33:51
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 10.08.2020
DOLAR
7,3344 0,60
EURO
8,6134 0,95
ALTIN
477,56 0,11
BİTCOİN
$11.854,3800 1,78
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet UzmanıKurban Bayramı nda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme5 dakika da okunur
18 Aralık 2019 - 11:30
18 Aralık 2019 - 11:302 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Global Türk Teknolojisi Sunny konferansı düzenlendi

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 21 Gün 37 Derece İş Topluluğu tarafından “Global Türk Teknolojisi Sunny” adlı bir konferans düzenlendi.

Global Türk Teknolojisi Sunny konferansı düzenlendi

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen konferansa Sunny Yönetim Kurulu Başkanı 
Adem Atmaca konuşmacı olarak katıldı. Konuşmasına kişisel bir girişimci olarak hayata atılan babası Hayrettin Atmaca’dan söz ederek başlayan Adem Atmaca, babasının Hong Kong’da bir yol üzerinde satılan walkman ile teknoloji alanında yerli üretim yapan Sunny markasının temellerini attığını söyledi.

Markanın, ürettiği elektronik ürünler sayesinde Türkiye’nin üçüncü büyük elektronik üreticisi koltuğuna oturduğunu belirten Atmaca, “Şu anda ülkemizin bize verdiği imkanlarla Sunny’yi yazılım, elektronik, mekanik, endüstriyel tasarım anlamında yerli olarak maksimum seviyeye çıkaran bir firmayız. Ar-Ge demek bağımsızlık ve özgürlük demektir. Eğer Ar-Ge’si tasarımı ve kodları size ait olmayan bir ürünse, siz bir yere bağımlısınız demektir” dedi.

Çalışanlarının yüzde 60’ının kadın olduğunu söyleyen Atmaca, “Kendi fabrikamız dahilinde bulunun Ar-Ge merkezimizde 100 mühendislerimizle ürünlerimizi geliştirmekteyiz. Üretim aşamasında ithal etmekte olduğumuz hammadde haricinde hemen hemen her şeyi Türkiye’de yapıyoruz. Tüketicinin taleplerini iyi analiz eden beklentilerin ne olduğu, ne yönde olması gerektiği, ne tür bir ürün hazırlanması gerektiği gibi fikir aşamasından üretim aşamasına kadar her şeyi kendi imkanlarımız dahilinde yapabilir hale geldik” diye konuştu.

Girişimden ve girişimciliğin öneminden bahseden Atmaca, “Mesele çok ya da az kazanmaktan öte yaptığın işi severek yapmak ve onun bütün sorumluluklarını yerine getirmektir. Girişimcilikte öngörülü olmak gerekir. Ne gibi problemler olabileceği ve bunun çözümlenmesinde hangi yolların izlenmesi gerektiği tespit edilmeli ve nasıl bir yatırım yapılması gerektiği belirlenmelidir” şeklinde konuştu.

Konferans soru cevap kısmının ardından sona erdi.

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç