04 Temmuz 2020|Cumartesi,03:01:14
Kayıt yok.
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 30.05.2020
DOLAR
6,8712
EURO
7,7265
ALTIN
392,15
BİTCOİN
$9.537,6100 0,94
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
10 saniye de okunur
24 Kasım 2019 - 14:22
24 Kasım 2019 - 14:223 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
3 dakika da okunur
0 yorum

Kampüs Gar arasına rayla sistem geliyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ADA Treni’nin yer altına alınmasıyle şehre yeni bir bulvar kazandırılacağını söyledi. Yüce, raylı sistemde iki güzargah belirlendiğini kaydederek; " İlk etabımız OSB-Gar arası, ikinci etabımız ise Kampüs ile Gar arasını kapsıyor" dedi.

Kampüs Gar arasına rayla sistem geliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde konuşan Ekrem Yüce; "Şehrimiz ulaşımında yeni bir dönüm noktası olacak projelerimizi de Bakanımıza sunarak desteklerini istiyoruz. Şehrimize otobandan yeni bir giriş sağlayacak ardından Pekşenler ile yeni stadyum arasını bağlayacak yeni bir projemiz var. Konuyla ilgili taleplerimizi ve yazışmalarımızı yaptık. Pekşenler ile D-100 arası kısmı da Bakanlığımız tarafından onaylanmıştı. Bir diğer çalışmamız da D-100 ile D-650 arasında. Öte yandan Sakarya bisiklet dostu bir şehir. SAKBİS’ler kısa sürede büyük ilgi gördü. Şimdi bisiklet yolu ağımızı arttırmak ve akıllı duraklarla donatmak için projemizi hazırladık” dedi.

Raylı Sistemler ve Nostaljik Tramvay

Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin merakla beklediği raylı sistemler noktasında 2 farklı güzergah belirledik. İlk etabımız OSB-Gar arası, ikinci etabımız ise Kampüs ile Gar arasını kapsıyor. Çok uzun mesafeler değil. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın destekleri ile raylı sistemleri Sakarya’ya kazandırmak istiyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak hazırız. Ayrıca Millet Bahçesi ile Yeni Camii arasında Nostaljik Tramvay projesini hayata geçireceğiz. Fizibilite çalışmalarını tamamladık” dedi. Başkan Yüce, Sakarya Park’a D-100’den yeni bir giriş açılması konusunda taleplerini iletti.

Başkan Ekrem Yüce, Akyazı’da hayata geçirilmesi hedeflenen Seracılık Mükemmeliyet Merkezi için Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na ait arazinin Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesi noktasında Bakan Mehmet Cahit Turhan’a konuyu arz etti. Yüce, “Türkiye’ye örnek bir tesis inşa ederek, seracılığın merkezi haline getireceğiz. Son aşamaya geldik. Topraksız seracılığa orada hayat vereceğiz. Projemiz dünya markası olacak” dedi. 

ADA Treni’nin yer altına alınmasını yeniden gündeme getiren Başkan Ekrem Yüce, trenin yer altına alınmasıyla şehre yeni bir bulvar kazandıracaklarını ve yaşam merkezi haline getireceklerini söyledi. Yaklaşık 1,5 kilometrelik alanda yapılacak çalışmayla çok özel bir projenin Sakarya’nın hizmetinde olacağını söyledi.
 

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç