03 Haziran 2023|Cumartesi,07:23:51
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 03.06.2023
DOLAR
18,6661
EURO
19,8094
ALTIN
1.088,64
BİTCOİN
$0,382007 0,00
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Nurseda AYTAÇ
Nurseda AYTAÇBölgesel incelme için en etkili üç cihaz Akyazı'da4 dakika da okunur
09 Mart 2022 - 22:51
09 Mart 2022 - 22:512 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
Emren Bilişim
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Korona olanlarda sınava girebilecek

Koronavirüs testleri pozitif olan adayların, laboratuvar sonuçlarını girişlerdeki görevlilere teslim ederek kendileri için hazırlanan yedek salonlarda sınavlara girebileceği açıklandı.

Korona olanlarda sınava girebilecek
Emren Bilişim


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), internet sitesinden yapılan bir açıklama ile koronavirüs testi pozitif olan adayların sonuçlarını gösteren raporla sınava girebileceğini bildirdi.

Açıklamada, koronavirüs sürecinde ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda, 'Kovid-19 Kapsamında Ulusal Sınavlarda Alınması Gereken Önlemler' doğrultusunda gerekli önlemler alındığı ve adayların HES kodu bilgisiyle sınavlara başvuru yapmaları sağlanarak sınavların uygulandığı hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge doğrultusunda HES Kodu uygulamasına son verilmesi dolayısıyla ÖSYM tarafından yapılacak sınavlara yönelik başvurularda da adaylardan HES kodu bilgisi alınmadığı kaydedildi.

POZİTİF ADAYLAR, YEDEK SALONLARDA SINAVA ALINACAK

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Bu kapsamda, Başkanlığımızca gerçekleştirilecek olan sınavlarda, sınav günü Kovid-19 pozitif durumu devam eden adayların, Sağlık Bakanlığı e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi'nden edinecekleri Kovid-19 pozitif durumlarını bildirir karekodlu laboratuvar sonuç raporunun bir dökümünü sınav günü, atandıkları sınav binası girişindeki görevlilere teslim etmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların, sınav binasında sadece Kovid-19 pozitif durumu olan adaylar için hazırlanan yedek sınav salonlarında sınava alınmaları sağlanacaktır."
 

YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

İLGİLİ HABERLER

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç