15 Ağustos 2020|Cumartesi,14:12:21
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 15.08.2020
DOLAR
7,3631 0,30
EURO
8,7169 0,45
ALTIN
460,48 0,14
BİTCOİN
$11.890,3500 1,66
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet Uzmanı
ÜlkÜ Bak Beslenme ve Diyet UzmanıKurban Bayramı nda Dengeli ve Sağlıklı Beslenme5 dakika da okunur
13 Aralık 2019 - 08:06
13 Aralık 2019 - 08:065 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
5 dakika da okunur
0 yorum

O kadın konuştu; "Oğlumu hayata getireceğim"

Eski sevgilisi Taner Oktay K.’nin kendisinden olan bebeği düşürmesi için 35 bin TL verdiği mesai arkadaşına gasp süsü vererek dövdürdüğü 7 aylık hamile F.A., yaşadıklarını ilk kez anlattı. F.A., “Tek hedefim kürtaja rağmen dünyaya gelmek isteyen oğlumu hayata getirmek” dedi.

O kadın konuştu;

Yaklaşık 15 gün önce Doktor Kamil Sokak’ta meydana gelen olayda, hamile F.A., kapkaççı zannettiği kişinin saldırısına uğradı. Çantayı kapan kişinin, kadına saldırmaya devam etmesi ve içinden bir şey almadan çöpe atması polisi şüphelendirdi. Polis, dövülen kadının ve çevredekilerin ifadesine başvurunca olayın kapkaç olmadığını tespit etti. Asayiş Şube Müdürlüğü'nce oluşturulan özel ekip, 100 güvenlik kamerası kaydını inceleyince saldırganların F.A.’nın eski sevgilisi Taner Oktay K. ve aynı işyerinde çalışan Ümit Ö. olduğunu tespit ederek gözaltına aldı. Taner Oktay K.’nın ilk ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öğrenilirken saldırgan Ümit Ö.’nün 35 Bin TL karşılığında bu işi gerçekleştirmek için anlaştıklarını itiraf ettiği öğrenildi. Sorguları sonrası adliyeye sevk edilen 2 şahıs, nitelikli gasp suçundan tutuklandı.

KÜRTAJA RAĞMEN HAMİLELİĞİ DEVAM ETTİ

Saldırıda yaralanan ve 2 gün boyunca tedavi altında kalan 31 yaşındaki F.A., yaşadıklarını ilk kez Haberlisin.com’a anlattı. F.A., Taner Oktay K. ile geçen Mayıs ayında ilişkilerinin başladığını, 1 Haziran da kürtaj için doktora gittiklerini, hamilelik durumunun sona erdiğini düşünerek ayrıldıklarını belirterek, “Kürtaja rağmen dünyaya gelmek isteyen bir bebek vardı. Çocuğumu doğurmaya karar verdim. Kürtaj olduğumu bildiğinden Taner Oktay K.’ye durumu anlattım. Bana inanmadı. Kürtaj için gittiğim doktora gidip durumu sormuş. Doktor M.M. de hamileliğin kürtaja rağmen devam ettiğini söylemiş. Taner Oktay K. hayatında başka birisinin olduğunu ve onunla evleneceğini söyledi. Bu arada hamileliğimin 21’inci haftası dolmuştu. Taner Oktay K. İstanbul’da çocuğu alacak bir merkezin olduğunu ve bu işi sonlandırmam gerektiğini söyledi. Ben ise kendisinden bir beklentimin olmadığını, çocuğu olacağını bilmesinin hakkı olduğunu söyledim” dedi.

BEBEĞİ ALDIRMASINI İSTEMİŞ

Taner Oktay K.’nin bebeği aldırmasını istediğini ifade eden F.A., “Süreç ilerlerken hamileliğimde 6 ay oldu. Israrla çocuğu aldırmamı istiyordu. Evliliğe zorlamadım. Ben ise bir cinayet işlemeyeceğim konusunda nettim. Taner Oktay K. beni yemeğe götürüyor ve ilgileniyordu. Ama ben kendisine güvenmiyordum. Hatta ayrılık sonrası ilk görüşmemizde arkadaşlarıma benden bir saate kadar haber alamazsanız, polise haber verin diye tembihledim. Beni babama söylemekle tehdit etti. Kadın olduğumu sorun yaşayacağımı, çocuktan kurtulmam gerektiğini söyledi. Para teklif etti. Ben bunları kabul etmedim. ‘Çocuk doğar DNA testi yapılır. Çocuğun senden olduğuna ikna olursan, çocuğuna nafakamı verirsin, hiçbir şey vermezsin onu o dönemde görüşürüz’ dedim” ifadelerini kullandı.

SALDIRI ANINI ANLATTI

Olay günü Taner Oktay K.’nin kendisini evinin bulunduğu yerde bırakmak yerine şehir merkezinde bıraktığını söyleyen F.A., “Taner Oktay K. bana ilgi gösteriyor olmasına rağmen hiç çocuktan bahsetmiyordu. Son gün yine buluştuk. Karaman tarafında oturduğum halde beni çarşıda indirdi. Adapazarı şehir merkezinde araçtan indim. Taner Oktay K. beni çarşı merkezinde bıraktıktan hemen sonra bir kişi bana tekme tokat saldırdı. Kanım donmuştu. Bebeğimi korumaya odaklandım. Çevredekilerin yardımı ile polis geldi. Hastaneye kaldırıldım. İlk etapta Taner Oktay K.’den şüphelenmemiştim. Ama çantam teslim edildiğinde içinde değerli olan telefonum, kredi kartım alınmamıştı. Sadece az miktar param eksikti. O zaman durumdan şüphelendim. Benim ve görgü tanıklarının ifadeleri, kamera kayıtları şüphelerimi haklı çıkardı. Keşke haklı çıkmasaydım dedim. Çok istedim haklı çıkmamayı ama maalesef haklı çıktım” şeklinde konuştu. 

“TEK AMACIM OĞLUMU DÜNYAYA GETİRMEK”

Tek amacının oğlunu dünyaya getirmek olduğunu ifade eden F.A., “Şimdi tek hedefim kürtaja rağmen dünyaya gelmek isteyen oğlumu dünyaya getirmek. Ardından yeni bir düzen kuracağım. Ailem ilişkimi, hamile olduğumu yaşananlardan sonra öğrendi. Babam benimle görüşmüyor. Ben güçlü bir kadınım. İnanıyorum ki bütün yaşananlara rağmen dünyaya gelmek için direnen oğlumla her şey çok güzel olacak. Taner Oktay K.’nin ailesi bana ulaşmaya çalışıyor. Muhtemelen şikayetimi geri çekmemi isteyecekler. Bu saatten sonra bunu yapmam söz konusu olamaz” dedi.

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç