18 Eylül 2020|Cuma,16:06:43
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 18.09.2020
DOLAR
7,5692 0,30
EURO
8,9593 0,06
ALTIN
474,49 0,59
BİTCOİN
$10.988,6000 1,07
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Murat Aydoğdu
Murat AydoğduAŞURE GÜNÜ VE ÖNEMİ5 dakika da okunur
03 Aralık 2019 - 11:01
03 Aralık 2019 - 11:012 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Sakarya Kız İzcileri İl Ormanı'nda kamp yaptı

Türkiye İzcilik Federasyonu Sakarya Kız İzcileri, Arifiye İl Ormanında düzenlenen 'Kardeşlik ve Dostluk Adabı' temalı izci kampını başarıyla tamamladılar.

Sakarya Kız İzcileri İl Ormanı'nda kamp yaptı

Kamp Müdürü Firdevs Cengiz Tırpan Lider kampla ilgili şu açıklamalarda bulundu; "KYK Arif Nihat Asya Yurdu'nda Üniversiteli kız liderlerimizle haftalık İzcilik toplantılarını yapan izcilerimizin öğrendiklerini uygulamaları için kamplar yapıyoruz. Bu kampımızın temasını, izci türesinde ifade edilen 'İzci, herkesin arkadaşı ve bütün izcilerin kardeşidir. “Hedefi doğrultusunda Kardeşlik ve Dostluk Adabı Kampı”olarak belirledik. Bu türemizle ilgili istasyonlar ve eğlenceli etkinlikler gerçekleştirdik“dedi.

40 Kişilik Kamp

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy , Arifiye İl Ormanında 29 Kasım - 1 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen kampımızdaki etkinlikler sayesinde , İzcilerimiz kaynaştılar ve dostluk bağları kurdular. İzci liderlerinin verdiği 'İşaret Dili Eğitimi ve Engelliler Hakkında Farkındalık Oluşturma İstasyonu'yla engelli kardeşleriyle empati kurarak birlikte keyifli bir şekilde hafta sonu geçirdiler. 2 oymakbaşı lider, 1 kümebaşı lider, 3 yardımcı lider, 3 izci gönüllüsü ve 31 izci, toplamda 40 kişi ile Arifiye İl Ormanı'nda kamp yaptı” şeklinde konuştu.

Kamptaki etkinlikler

Bayrak Töreni ile başladığımız kampta bir çok istasyon kurularak , etkinlikler gerçekleştirildi: İşte Etkinlikler, Sıfır Atık konusunda izcilerin bilinçlendirilmesi, doğadan toplanan malzemelerle oba sembolü oluşturma, izcilerin birbirini tanıması için oyunlar oynanması , Fonetik Alfabe ve kodlama teknikleriyle tanışma, kitap okumadan yatmıyorum etkinliği, izcilere hatıra kalması amacıyla bileklik yapımı öğretimi ve herkesin kendi bilekliğini yapıp takması, Çocuk hakları hakkında bilgilendirme, Dünyadaki Türk ve müslüman ülkelerin durumu ve tüm dünya izcileriyle kardeşlik, sosyal medyanın bilinçli kullanımı, sihirli kule oyunu ile oba, ekip ruhunu geliştirme, dikkat-konsantrasyon, birlikte hareket edebilme, lideri takip edebilme, el göz koordinasyonu, plan yapabilme, organizasyon becerisi kazanımları"

Etiketler :

MÜŞTERİ DEĞERLENDİRME ANKETİ

Sizce neler yapılmalı ?

Sonuçlar
Aramaktan Vazgeç