sbb anneler gunu
09 Mayıs 2021|Pazar,08:41:42
  • Nöbetçi Eczane:
  • ASLI BİRİNCİOĞLU Eczanesi
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 09.05.2021
DOLAR
8,2364 0,40
EURO
10,0327 0,28
ALTIN
484,93 0,49
BİTCOİN
$58.427,04 0,74
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarAHLAK GELİŞİMİ PERSPEKTİFİNDE İNSAN; LAWRANCE KOHLBERG PRAGMATİZMİ5 dakika da okunur
28 Temmuz 2020 - 15:12
28 Temmuz 2020 - 15:122 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Unkapanı Meydanı'nda dönüşüm başlıyor

Unkapanı Meydanı’nda başlatılacak dönüşüm çalışmasının bölgeye çok yakışacağını dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Tarihi Uzunçarşı’nın kimliği ile uyuşacak, hemşehrilerimizin günlük yaşamlarında nefes alacağı Unkapanı Meydanı için projemizi hazırladık. Yaklaşık bin 500 metrekarelik alanda yeni bir meydan ve yeraltı şadırvanı inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre sonra çalışmalarımızı başlatacağız. Hayırlı olsun” dedi.

Unkapanı Meydanı'nda dönüşüm başlıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Unkapanı Meydanı’nda dönüşüm için geri sayıma geçtiklerini açıkladı. Tozlu Camii çevresinin yenileneceği proje ile bin 500 metrekarelik alanda yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını açıklayan Başkan Ekrem Yüce, çalışmaların kısa süre içerisinde başlayacağını duyurdu.
 
UNKAPANI MEYDANI PROJESİ HAZIR
 
Meydanları şehirlerin özel alanları olarak tanımlayan Başkan Ekrem Yüce, “Meydanlar bir şehrin vitrini, kültürel izlerinin yansıması, toplumun bir araya geldiği yerlerdir. Şehircilik anlayışımızda da medeniyet tasavvurumuzda da insanların nefes aldığı mekânlar geçmişten günümüze özel bir öneme sahip olmuştur. Tarihi Uzunçarşı’nın kimliği ile uyuşacak, hemşehrilerimizin günlük yaşamlarında nefes alacağı Unkapanı Meydanı’nda dönüşüm için düğmeye bastık. Projemizi hazırladık. Yaklaşık bin 500 metrekarelik alanda yeni bir meydan ve yeraltı şadırvanı inşa edeceğiz. İnşallah kısa süre sonra çalışmalarımızı başlatacağız. Hayırlı olsun” dedi.
 
TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA UYGUN YER
 
Unkapanı Meydanı’nda bulunan toplu taşıma araçlarının da esnafla birlikte yapılacak istişareler neticesinde uygun yerlerde faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “İnşallah hem meydan yeni yüzüne kavuşacak hem de toplu taşıma esnafımız daha modern bir ortamda çalışmalarını sürdürecek. Ağaçları, oturma alanları, yeraltı şadırvanı ve sosyal donatıları ile Unkapanı Meydanı bölgenin cazibesini arttıracak” diye konuştu.
YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç