21 Mayıs 2022|Cumartesi,18:53:32
 
  • HAVA DURUMU:
  • Parçalı Bulutlu
PİYASALAR Güncelleme : 21.05.2022
DOLAR
15,8769
EURO
16,8435
ALTIN
942,56
BİTCOİN
$0,0222 215,04
HAFTANIN POPÜLER YAZARI
Semih Kaçar
Semih KaçarNE SÖYLÜYORUZ NE ANLIYORUZ!7 dakika da okunur
04 Ekim 2020 - 15:08
04 Ekim 2020 - 15:082 dakika da okunur 0 yorum Koleksiyona EkleŞİKAYET BİLDİR
MARMARA GÖZ
  • PAYLAŞ
2 dakika da okunur
0 yorum

Yaya geçitlerine farkındalık çalışması

Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Zikzak şeklindeki uyarıcı yol çizgileri ile yaya geçitlerine yaklaşan sürücüleri yavaşlamaya teşvik etmek ve dikkatli olmaları gerektiğinin farkındalığını oluşturuyor.

Yaya geçitlerine farkındalık çalışması
MARMARA GÖZ


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı yeni bir uygulamayı şehrin güney girişi Orhangazi Caddesi’nde hayata geçiriyor. yaya ve taşıt trafik yoğunluğunun fazla olduğu ana caddelerde yaya geçitlerinde başlatılan uygulamada 20 metre uzunluğunda zikzak şeritler çizildi. Bu çizgilerle sürücülere yavaşlamaları ve o bölgede kaza oranının yüksek olduğu hatırlatılıyor. Araç sürücülerini zikzak şeritli yaya geçitlerinde daha dikkatli olunması için yol üstüne uyarıcı işaretler çizildi.

Zikzaklı geçitlere dikkat

Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada, “Şehrin Güney giriş çıkışı olan Orhangazi Caddesi’nde yeni bir uygulamayı hayata geçirdik. yaya geçitlerine zikzak şeritler çizerek araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı işlemesi ve oluşabilecek kazaların önüne geçilmesini amaçlıyoruz. Trafikte sürücülerin yayalara öncelik vermesi ve yaya geçişi önceliğine dikkat çekmek için farkındalık çalışmalarımıza devam edeceğiz. Şehrimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verildi.

 
 
YORUM YAP
Adınızı yazınız
Yorumunuzu yazınız!

Etiketlere göre arama:

Aramaktan Vazgeç