SAKARYA
Giriş Tarihi : 10-11-2018 12:13   Güncelleme : 10-11-2018 12:16

SAÜ'de Çevre Mevzuatları söyleşisi

Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Öğrenci Topluluğu ve Öğretim Görevlisi Meral Yurtsever tarafından 'Çevre Mevzuatları' konulu söyleşi düzenlendi.

SAÜ'de Çevre Mevzuatları söyleşisi

Söyleşinin konuğu Zen Çevre ve İş Güvenliği Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Çevre Mühendisi Fatih Boztepe oldu. 


Öğrencilerin kişisel ve mesleki olarak kendilerini en iyi düzeyde geliştirmelerini tekrar hatırlatarak söyleşisine başlayan Boztepe, kişisel gelişmelerine katkı sağlayacak kanun ve kanuna bağlı olarak çıkarılan yönetmelikleri, tebliğ ve genelgeleri çok iyi anlamaları gerektiğini vurguladı.


Boztepe, öğrencilere sosyal medyayı aksatmadan takip ettiklerini dile getirerek sürekli yenilenen mevzuatları da aynı şekilde takip etmeleri gerektiğini belirtti.
Son günlerde Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayesinde Çevre Bakanlığı'nın yürüttüğü sıfır atık projesine değinmeden önce "Atık Yönetimi Yönetmeliği" ni örnekleriyle anlatan Boztepe, sıfır atık projesinin amacı ve 1 yıl içerisinde elde edilen kazanımlar konusunda öğrencilere bilgi verdi.

Üniversitenin bu konuda en kısa zamanda harekete geçmesi gerektiğini vurgulayan Boztepe, Sakarya Büyükşehir Belediyesinin SEKAY projesinden bahsetti. Boztepe, öğrencilere " Yönetmelikleri mezun olmadan öğrenin. Staj ve teknik gezileri bu yönde organize edin. Güncel projelerde her ne pahasına olursa olsun yer alın. Kendinizi en iyi şekilde yetiştirin" dedi. 
Boztepe, bu projelerle Çevre Mühendisliği'ne istihdam yolu açılabileceğini vurguladıktan sonra, öğrencilerin sorularının yanıtlanmasının ardından söyleşiyi tamamladı.