SPOR
Giriş Tarihi : 26-05-2019 14:44   Güncelleme : 28-05-2019 23:47

Taraftarın bilet isyanı

Sakaryaspor’un şampiyonluk maçına bilet bulamayan taraftarlar isyan etti. 20 bin biletin 11 saatte nasıl satıldığını sorgulayan taraftarlar, statta eylem yapıp kısa süreliğine çevre yolunu trafiğe kapattı.

Taraftarın bilet isyanı

Bursa'da Karagümrük ile oynanacak olan Play-off final maçının biletleri 25 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00'da satışa çıkarıldı. 20 bin bilet 11 saatte tükendi. Geceden sıraya girip saatlerce bekleyen binlerce taraftar bilet alamadı. 

Gün boyunca bilet alabilmek için saatlerce bilet kuyruğunda bekleyen taraftarın akşam 22:00'a kadar bilet satışı olduğu daha önce duyurulmasına rağmen iftar saatinden sonra bilet alamaması ve stad hopörlerlerinden biletlerin tükendiğine dair yapılan açıklama şaşkınlık yarattı.

BAZI KİŞİLERE 50-100 BİLET VERİLDİ İDDİASI

Gün boyunca Pasolig sisteminin yavaşlığından kaynaklanan sorunların dile getirilmesi, bir kişinin verdiği TC Kimlik numaraları ile en fazla 5 bilet alabildiği bir sistemde biletlerin nasıl tükendiği kafalarda soru işareti yarattı. Sabahın ilk saatlerinden satışa çıkan biletlerde bazı kişilere yasal olmamasına rağmen 50-100 adetleri bulan biletler verildiği yönünde haberler öne sürüldü.

KULÜP YÖNETİMİ SUSKUN

TFF ve Pasolig'in bilet satışını yürüttüğü, sistemden kaynaklanan bir sorundan dolayı iftar sonrasında bilet satışı için hizmet verilemeyeceği, satışların bugün içinde süreceği, 12 bin kadar biletin satışına devam edileceği bilgileri Sakaryaspor Sosyal medya hesaplarından "Kapalı Gişe" adı altında biletlerin tükendiğine dair yapılan açıklama ile suya düşmüştü. 

Sakaryaspor kulübü yöneticileri, başkanı bu konu hakkında suskunluğunu bozmazken biletlerin nasıl ve kime satıldığı taraftalar arasında merak konusu.

Ayrıca biletlerin karaborsa düştüğü ve sosyal medya üzerinden satışa çıktığı bilgileri de geldi. Bugün yine bir çok taraftarın bilet almak için stad gişelerine gittiği ve beklediği görüldü.

TARAFTAR İNANMIYOR

Sosyal medya üzerinden yönetimi eleştiren binlerce taraftar 20 bin biletin 11 saatte bittiğine inanmıyor. Taraftarlar, sosyal medya üzerinden yönetimi beceriksizlik, birilerini kayırmakla suçladı.

biletlerin el altından satıldığı yönünde kuşkuların olduğunu kaydeden taraftarlar, kulüp yönetimi hakkkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtiyor.

Daha önce Sakaryaspor kulübü tarafından açıklanan 20 bin kadar biletin satışa çıkacağı, bunlardan 5 bin kadar biletin Sakarya 1965 Taraftar Derneğine ayrıldığı belirtilmişti.

YOLU KAPATTILAR

Final maçına bilet bulmak için her yolu deneyen taraftar bugün statta toplanıp tepkilerini dile getirdi. Çevre yolunu bir süreliğine trafiğe kapatan taraftar ile polis karşı karşıya geldi.