GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2019 18:47   Güncelleme : 01-06-2019 18:47

Cankurtaranlar göreve başladı

Karasu, Kocaali ve Kaynarca Karaboğaz sahillerinde görev yapacak cankurtaranlar işbaşı yaptı. Bayram tatiliyle birlikte ekipler 40 kuleden denizi izleyecek.

Cankurtaranlar göreve başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Karadeniz sahillerinde oluşturulan cankurtaran ekipleri göreve başladı. İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Arancı, 60 personel, 40 cankurtaran kulesi, 7 jetski ve 1 zodyak bot ile boğulma vakalarına karşı göreve başladıklarını söyledi.
 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü’ne bağlı cankurtaran ekipleri grup amiri Şaban Küçükosman yaptığı açıklamada Karasu, Kocaali ve Kaynarca Karaboğaz sahillerinde göreve başladıklarını, ekiplerin Eylül ayına kadar her gün 09.00-19.00 saatleri arasında vatandaşların can güvenliğini sağlamak için görevlerinin başında olacağını söyledi.
Cankurtaranlar sezon açılışını bir arada fotoğraf çektirerek yaparken temennileri “Yaz sezonunda can kaybı yaşanmasın istiyoruz. Biz bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Ancak inşallah denizde kimsenin başına bir kaza gelmez” dediler.